Bieg z zagadkami
5+,  7+,  9+,  Książki

Bieg z zagadkami – recenzja

Uwielbiamy przygody Liska i Prosiaczka z niezakręconym ogonkiem. Z ogromną przyjemnością chcemy Wam pokazać kolejną część opowieści o tych niezwykłych bohaterach. Gwarantujemy, że „Bieg z zagadkami” będzie świetną lekturą, pełną dobrego humoru i zabawnych obrazków. Zajrzyjcie razem z nami do tej cudnej książki!

Pewnego dnia Lis i Prosiaczek z niezakręconym ogonkiem spotkali zaaferowanego czymś pudłońca. Okazało się, że tego dnia w lesie odbywał się Pudłońcowy Bieg z Zagadkami, w czasie którego można było wygrać prawdziwą nagrodę. Zagadki i nagroda? Taka gratka nie mogła ominąć Liska i Prosiaczka! Niemal cudem udało im się zdobyć ostatni numer startowy, mogli więc wziąć udział w zawodach ramię w ramię z pudłońcami.

Jakie konkurencje czekały na naszych bohaterów? Musieli między innymi dopasować nazwy grzybów do okazów zaprezentowanych na jednym z punktów kontrolnych. Nic prostszego! Lisek znał się na grzybach jak mało kto. Margaryniak, gąsowik, borokurka i zielonka – to z pewnością dobre odpowiedzi! A może Lisek coś jednak pomieszał? Sprawdźcie sami jak poszło naszym bohaterom i czy udało im się zdobyć wymarzoną nagrodę!

Bieg z zagadkami
Bieg z zagadkami
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

„Bieg z zagadkami” to kolejna bardzo udana i pełna humoru książka Bjorna Rorvika. Perypetie Liska i Prosiaczka znów rozbawiły nas do łez. Ze świecą szukać równie uroczych łobuzów! W tej części obaj bohaterowie bardzo starają się prawidłowo rozwiązać zagadki. W trakcie biegu okazuje się jednak, że pokusa wygrania wspaniałej nagrody jest tak silna, że zwierzątka zaczynają odrobinę… oszukiwać! Nie martwcie się jednak – w historii nie zabraknie wartościowego morału!

W tej części po raz kolejny urzekły mnie nietypowe, bo bardzo zwariowane ilustracje. Per Dybvig ponownie puścił wodze fantazji i stworzył szalenie zabawne postacie. Pudłońce, rekin rzodkiewkowy oraz guzdrawce są po prostu rewelacyjne! Owszem, estetyka rysunków odbiega od większości obrazków, które zobaczycie w książkach dla dzieci, jednak uwierzcie mi, że świetnie współgrają one z fabułą. To właśnie połączenie niezwykle oryginalnych obrazków i ciekawej, choć nie zawsze grzecznej historii czyni „Bieg z zagadkami” wyjątkową książką.

Gorąco polecam „Bieg z zagadkami” dzieciom od 6. roku życia. Jestem pewna, że lektura tej książki będzie świetną zabawą!

Bieg z zagadkami
Bieg z zagadkami
Bieg z zagadkami
Metryczka:
  • autor – Bjorn Rorvik
  • ilustrator – Per Dybvig
  • tłumacz – Iwona Zimnicka
  • wydawnictwo – Druganoga
Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *