Cudowna wyspa Dziadka
3+,  5+,  Książki,  Picturebooki

Cudowna wyspa dziadka – recenzja

„Cudowna wyspa dziadka” to poruszająca książka o tym, że nasi najbliżsi tak naprawdę nigdy nas nie opuszczają – nawet gdy odchodzą na daleką wyspę. Zajrzyjcie razem z nami do tego pięknego picturebooka i poznajcie przygody Syda!

Dom Syda i jego dziadka dzieliła jedynie furtka. Kilka chwil wystarczyło, by chłopiec mógł odwiedzić starszego pana. Pewnego dnia Syd nie mógł znaleźć dziadka w domu. Znalazł swojego ukochanego kompana dopiero gdy wdrapał się po drabinie na strych z. Ku zdziwieniu chłopca dziadek miał spakowane bagaże i zaprosił chłopca na wyprawę statkiem. Mieli udać się na tajemniczą wyspę!

U celu podróży okazało się, że wyspa jest nie tylko tajemnicza, ale także cudowna! Dziadek nie potrzebował na niej swojej laski, od upału chroniła ich piękna dżungla, a w spacerze po tropikalnym lesie towarzyszyły im wspaniałe egzotyczne zwierzęta. Nic więc dziwnego, że dziadek postanowił zostać w tej magicznej krainie. Tylko jak Syd poradzi sobie z powrotem do domu? I czy nie będzie tęsknił za dziadkiem?

Cudowna wyspa Dziadka
Czytelnicze PCzytelnicze Podwórko recenzje książek dla dzieciodwórko

„Cudowna wyspa dziadka” to niezwykła opowieść. Młodsze dzieci odbiorą ją zupełnie inaczej niż starsi bądź dorośli czytelnicy. Dla maluchów będzie to zapewne picturbook o podróży w piękne, tropikalne zakątki świata. Dla starszych historia ta będzie miała głębsze przesłanie. Być może ich zdaniem cudowna wyspa będzie wyimaginowanym światem, do którego Syd wraz z dziadkiem przenoszą się w czasie zabaw. A może będzie to kraina, do której trafił dziadek, gdy odszedł…

Książkę „Cudowna wyspa dziadka” można wykorzystać do rozmowy z dzieckiem o tym, że czasem bliscy odchodzą, przeprowadzają się lub umierają. Nigdy jednak nie zostawiają nas na zawsze – żyją przecież w naszych wspomnieniach i sercach. Ten piękny picturebook może w takiej sytuacji stać się pocieszeniem po stracie najbliższych. Przede wszystkim jest to jednak wspaniała, poruszająca historia o przygodzie, miłości i przywiązaniu. Każdy znajdzie w tej historii coś wartościowego.

Opowieść o Sydzie i jego dziadku towarzyszą przepiękne ilustracje. Benji Davies po raz kolejny stworzył  piękną krainę, która cieszy oko w czasie lektury. Obrazki wspaniale oddają emocje, towarzyszące bohaterom. Jest to naprawdę ładna książka.

Polecam „Cudowną wyspę dziadka” dzieciom od 3. roku życia.

Metryczka:
  • autor – Benji Davies
  • ilustrator – Benji Davies
  • tłumacz – Małgorzata Pietrzyk
  • wydawnictwo – Znak Emotikon
Szukacie innych książek, których autorem jest Benji Davies? Zajrzyjcie tu:

Powrót wieloryba – recenzja

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!

https://www.facebook.com/Czytelnicze-Podw%C3%B3rko-110350537349797

Czytelnicze Podwórko - recenzje ksiązek dla dzieci