Kuku i Rajtek sprzątają pokój
3+,  5+,  Książki

Kuku i Rajtek sprzątają pokój – recenzja

Jestem pewna, że ani bohatera tej książki, ani autorów przygód z jego udziałem nie trzeba Wam przedstawiać. Przeuroczego Kuku zna prawdopodobnie każde dziecko w wieku przedszkolnym i zdecydowana większość rodziców! Cudna, ciepła narracja Moniki Kamińskiej oraz bardzo charakterystyczne i kuszące soczystymi barwami ilustracje Andrzeja Tylkowskiego urzekły nas już dawno i zawsze chętnie powracamy do przygód Kuku. Dziś jednak chciałabym pokazać Wam coś zupełnie nowego z udziałem tego sympatycznego chłopca, bowiem tym razem pani Monika, pan Andrzej i wydawnictwo Mamania przygotowali dla Was… książkę aktywnościową. Co kryje tytuł „Kuku i Rajtek sprzątają pokój”? Zerknijcie do naszej recenzji!

Kuku chciałby pobawić się ze swoim psem Rajtkiem. Jest jednak pewien problem. Rajtek, jak każdy jamnik, jest dość długi, a w pokoju Kuku jest bałagan… Nie ma tam więc miejsca ani na Rajtka, ani na zabawę. Kuku nie załamuje jednak rąk i nie rezygnuje z pomysłu spędzenia paru chwil z czworonożnym przyjacielem. Musi tylko najpierw zrobić jedną bardzo ważną rzecz – POSPRZĄTAĆ POKÓJ. Nie jest to łatwe, bowiem wszędzie leżą porozrzucane klocki i samochody. Ale może z małą pomocą uda się wszystko odłożyć na miejsce? Kto pomoże Kuku i Rajtkowi? Otóż… Wy!

Kuku i Rajtek sprzątają pokój
Kuku i Rajtek sprzątają pokój
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Tak, w tej książce autorka wraz z ilustratorem zaproszą najmłodszych odbiorców do aktywnego włączenia się w lekturę! Wspólnie z Kuku i Rajtkiem posprzątacie bałagan, panujący w pokoju chłopca i zrobicie to w wyjątkowo ciekawy sposób. W zamkniętej w prostych zdaniach narracji znajdziecie wskazówki, które sprawią, iż wszystkie zabawki wrócą na swoje miejsce. Wystarczy tu dmuchnąć, tam wskazać palcem. Czasem trzeba będzie przekręcić książeczkę, a czasem… No dobrze, o tym będziecie musieli przekonać się sami! Zapewniam Was jednak, że sprzątanie pokoju nigdy wcześniej nie było tak przyjemne 😉!

„Kuku i Rajtek sprzątają pokój” to bardzo przyjemna książka aktywnościowa dla dzieci w wieku przedszkolnym. Przyjemna w odbiorze, napisana prostym językiem narracja będzie dla młodych odbiorców zaproszeniem do czynnego włączenia się w lekturę. Wspólna zabawa z Kuku i jego psem z pewnością zaowocuje uśmiechem na buzi, a kto wie, może stanie się także zachętą do sprzątnięcia własnego pokoju 😉? Wszystkiemu zaś towarzyszyć będą bardzo kolorowe ilustracje Andrzeja Tylkowskiego, którego kreskę rozpoznacie zapewne bez pudła. Całość jest bardzo atrakcyjna, a nowa forma jest trafiona w dziesiątkę. Po cichu liczę, że Kuku powróci do nas w kolejnych książkach do aktywnego czytania. Może tylko odrobinę żałuję, że ta część nie została wydrukowana na sztywnej tekturze. Owszem, wybrany przez wydawcę papier dodaje książce elegancji, a ilustracje pana Andrzeja prezentują się na nim wspaniale, jednak te przygody Kuku z pewnością zachwyciłyby także młodszych odbiorców, a wtedy całokartonowe wydanie byłoby zdecydowanie bardziej praktyczne. Ale może śladem „Kolorowego Potwora” i tu pojawią się dwie wersje? Byłoby cudownie! A tymczasem polecam nowość „Kuku i Rajtek sprzątają pokój” do głośnego czytania z dziećmi od 3. roku życia.

Kuku i Rajtek sprzątają pokój
Kuku i Rajtek sprzątają pokój
Kuku i Rajtek sprzątają pokój
Metryczka:
  • autor – Monika Kamińska
  • ilustrator – Andrzej Tylkowski
  • Wydawnictwo Mamania
Link do strony wydawnictwa:

https://mamania.pl/product-pol-961-Kuku-i-Rajtek-sprzataja-pokoj.html


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci