Czy ryby piją wodę?
5+,  7+,  9+,  Książki

Czy ryby piją wodę? – recenzja

Jeśli spodobała Wam się seria „Dlaczego?”, w której Dorota Sumińska zdradzała przeróżne sekrety ludzi, zwierząt i nie tylko, to koniecznie musicie zobaczyć, co z końcem ubiegłego roku przygotowała dla Was pani Dorota we współpracy z Wydawnictwem Literackim! Kolejna książka tej niezwykle cenionej lekarki weterynarii, przyjaciółki zwierząt i autorki licznych programów telewizyjnych i radiowych, ponownie zwraca uwagę dzieci na wiele tajemnic, które skrywa przyroda. O czym przeczytacie tym razem? Zajrzyjcie do naszej recenzji książki „Czy ryby piją wodę?” i przekonajcie się  sami!

Dorota Sumińska, od kiedy tylko pamiętam, urzekała mnie swoją przeogromną wrażliwością i uważnością, jaką otacza wszystkie żywe istoty. Właśnie dlatego jej książki są dla mnie wspaniałą okazją, by uczyć swoich synów właśnie takiego, pełnego szacunku i miłości, podejścia do zwierząt, roślin i całej naszej planety! W każdej z książek z serii „Dlaczego?” pani Dorota nie tylko ukazywała wiele fascynujących faktów, dotyczących fauny i flory, ale także uczyła dzieci, iż wszystko, od najmniejszego owada po ogromne drzewo, składa się na skomplikowany ekosystem, którego równowaga i bioróżnorodność są fundamentem życia na Ziemi! Nie inaczej jest w książce „Czy ryby piją wodę?”. Tu również młodzi czytelnicy  znajdą przeogromną porcję przyrodniczych ciekawostek, podanych w bardzo przystępny i interesujący sposób, całość zaś pełna jest ważnego i spójnego przekazu – wszystko, co żyje, jest ważne, potrzebne i wymaga naszej ochrony, szacunku i troski!

Czy ryby piją wodę?
Czy ryby piją wodę?
Czy ryby piją wodę?
Czy ryby piją wodę?

Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Przechodząc jednak do tego, co z pewnością dla dzieci będzie najistotniejsze, najnowsza książka pani Doroty ponownie będzie okazją do poznania odpowiedzi na wiele wcale nie tak oczywistych pytań! Dlaczego psy zjadają kocie kupy? Dlaczego muchy lubią zepsute i śmierdzące rzeczy? Dlaczego dzięcioł szuka robaków pod korą? No i czy ryby piją wodę? To jedynie kilka spośród potężnej porcji pytań, na które odpowie pani Dorota! Dzięki jej niezwykle celnym odpowiedziom dowiecie się między innymi dlaczego produkujemy litr śliny dziennie, podczas gdy krowa wytwarza jej aż… dwieście litrów! Sprawdzicie także czy nasza miednica ma coś wspólnego z miską i co łączy tasiemca z zaskórnikami. Przyjrzycie się zwierzęcej modzie i sprawdzicie, które ludzkie zwyczaje zostały zaczerpnięte wprost od szympansów! Zapewniam Was, że wiele spośród odpowiedzi Was zaskoczy, każda zaś posłuży temu, by zafascynować młodych odbiorców przyrodą!

„Czy ryby piją wodę?” to naprawdę udana i niezwykle interesująca książka, która będzie idealna dla wszystkich młodych odkrywców. Jeśli Wasze dzieci zastają mnóstwo pytań, zastanawiają się nad tym, jak świat postrzegają zwierzęta i głowią się nad tym, jak skomplikowana bywa przyroda, to jest to zdecydowanie książka właśnie dla nich! Dorota Sumińska w porywający sposób dotyka wielu ciekawych tematów, uchyla rąbka przyrodniczych tajemnic i pokazuje często niezwykłe zależności pomiędzy zwierzętami i ludźmi. Wszystko zaś dopełniają przezabawne, często bardzo przewrotne i zawsze miłe dla oka ilustracje Joanny Żero.

Gorąco polecam „Czy ryby poją wodę?” wszystkim czytelnikom ciekawym świata!

Czy ryby piją wodę?
Czy ryby piją wodę?
Metryczka:
  • autor – Dorota Sumińska
  • ilustrator – Joanna Żero
  • Wydawnictwo Literackie
Zajrzyjcie także tu:

Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego? (Prawie) wszystkie sekrety ludzi i zwierząt – recenzja

Link do strony wydawnictwa:

https://www.wydawnictwoliterackie.pl/produkt/3968/czy-ryby-pija-wode


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *