Gryzak. Łap potworka
3+,  5+,  Książki

Gryzak. Łap potworka – recenzja

Do tej pory myślałam, że książki pożerają jedynie mole książkowe. Okazuje się, że byłam w błędzie! Jest pewien uroczy potwór, który z ogromnym apetytem pożera strony tak literatury dla dzieci, jak i encyklopedii czy literatury podróżniczej. Nie wzgardzi nawet grzbietem „Mazurskich w podróży” czy okładką „Małej syrenki”. Macie ochotę go poznać? Zerknijcie do recenzji smakowitej nowości „Gryzak. Łap potworka” 😊 !

Kacper uwielbiał książki, zwłaszcza te o potworach. Lubił je również Gryzak, choć on pożerał książki raczej dosłownie. Chwila nieuwagi, a w ulubionych tomach Kacpra pojawiały się dziury i ślady zębów. Teraz Gryzak wgryzł się w opasły tom encyklopedii, zupełnie nie zdając sobie sprawy z tego, że będzie to początek sporych kłopotów…

Gdy ze strony, poświęconej literze „O” Gryzak wygryzł fragment ramy pewnego obrazu, uwolnił smoka. I pewnie nie byłoby w tym nic zanadto problematycznego, gdyby smok ten nie miał tak wyjątkowych kulinarnych gustów. Otóż nic nie smakowało mu tak, jak książkopotworki! W tej sytuacji Gryzak znalazł się w ogromnym niebezpieczeństwie i nie pozostało mu nic innego, jak szybko przegryzać się na kolejne strony, uciekając przez głodomorem. Czy znajdzie schronienie na kartach encyklopedii? A może z ratunkiem przyjdzie tom wyliczanek? Sprawdźcie sami!

Gryzak. Łap potworka
Gryzak. Łap potworka
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

„Gryzak. Łap potworka” to cudna książka. Uwielbiamy lektury, które wychodzą poza klasyczną literaturę i formą zapraszają dzieci do kreatywnej zabawy. Tu znajdziecie nie tylko ciekawą, dość nietypową, a jednocześnie bardzo wciągającą fabułę, ale także mnóstwo świetnych elementów, które rzadko ma się okazję oglądać w książkach. Mnóstwo dziurek i klapek, które służą Gryzakowi jako droga ucieczki, będą gwarancją udanej przygody. Co ciekawe, znajdziecie tu nawet książkę w książce! Ta wielowarstwowość i naprawdę ogromna pomysłowość konstrukcji spotkała się z moim ogromnym uznaniem. Kuba bawił się razem z Gryzakiem wybornie i zapragnął mieć wszystkie jego przygody w domowej biblioteczce!

Przyznam, że ta książka jest naprawdę przyjemną rozrywką dla młodych czytelników. Bardzo oryginalna fabuła w połączeniu z wyjątkowo nietuzinkową i pełną zaskakujących szczegółów szatą graficzną stanowi prawdziwy rarytas! Przyglądajcie się każdej rozkładówce dokładnie. Znajdziecie tu wiele lubianych przez dzieci tytułów od wydawnictwa Wilga, kilka „sucharów”, a nawet garść ciekawostek. Jaka temperatura panuje na Słońcu? Jaki tak naprawdę kształt ma Księżyc? Co ma wspólnego ryk lwa z kosiarką do trawy? Sięgnijcie po przygody Gryzaka i poszukajcie odpowiedzi na te pytania!

Polecam nowość „Gryzak. Łap potworka” wszystkim wielbicielom niebanalnych książek 😊! Nas Gryzak oczarował i z radością wrócimy do jego wcześniejszych przygód.

Gryzak. Łap potworka
Gryzak. Łap potworka
Gryzak. Łap potworka
Metryczka:
  • autor – Emma Yarlett
  • ilustrator – Emma Yarlett
  • tłumacz – Agata Byra
  • Wydawnictwo Wilga
Link do strony wydawnictwa:

https://www.gwfoksal.pl/gryzak-lap-potworka-emma-yarlett-skueed473b376343869cf61.html


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!

Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci