O Wilku, który chciał zostać superbohaterem
3+,  5+,  7+,  Książki

O Wilku, który chciał zostać superbohaterem – recenzja

Do tej pory nie mieliśmy okazji przyjrzeć się bliżej serii „Przygody Wilka”. Doszłam jednak do wniosku, że premiera najnowszej opowieści o tym zabawnym i nieco gapowatym bohaterze jest dobrym momentem na rozpoczęcie czytelniczej przygody z kolejnym cyklem książeczek dla dzieci. Tym samym zapraszamy Was na recenzję nowości! Zajrzyjcie razem z nami do książki „O Wilku, który chciał zostać superbohaterem”.

Pewnego poranka Wilk postanowił, że zostanie superbohaterem, doszedł bowiem do wniosku, że będzie to idealny sposób, by zaimponować swojej ukochanej Wilczycy. Jednak, jak przystało na superbohatera z krwi i kości, postanowił się odpowiednio do tego zadania przygotować. Udał się więc do najlepszej krawcowej w okolicy, by ta stworzyła mu pasujący do jego nowego wizerunku superstrój. Peleryna, skrzydła, maska – wdzianko dla Ekstrafantastikowilka miało wszystko to, co było niezbędne każdemu superbohaterowi. Wilk był wobec tego gotowy do stawienia czoła wszelkim bandytom, którzy ośmielą się stanąć na jego drodze.

Nasz Ekstrafantastikowilk szybko się jednak przekonał, że nie tak łatwo o spektakularne zadania dla superbohatera. Przeprowadzanie żółwi przez ulicę? Układanie drewna? Nie tak Wilk wyobrażał sobie swoje misje. Gdy już był o krok od zwątpienia w celowość swoich działań, usłyszał wołanie. To Wilczyca krzyczała ze środka jeziora! Esktrafantastikowilk co sił w łapach ruszył na ratunek ukochanej. I gdy tylko wyszedł na brzeg z Wilczycą dostał… burę! Okazało się, że Wilczyca wcale się nie topiła, tylko świetnie się bawiła, grając w piłkę wodną. Zrezygnowany Wilk, przekonany o tym, że sprawił ogromny zawód miłości swojego życia, poszedł dalej. Czy znajdzie na swej drodze wyzwanie godne prawdziwego superbohatera? I czy uda mu się w końcu wzbudzić dumę w Wilczycy? Sięgnijcie po książkę „O Wilku, który chciał zostać superbohaterem” i przekonajcie się sami!

O Wilku, który chciał zostać superbohaterem
O Wilku, który chciał zostać superbohaterem
O Wilku, który chciał zostać superbohaterem
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Najnowsze opowiadanie z cyklu „Przygody Wilka” jest przezabawne. Ekstrafantastikowilk jest bohaterem, który budzi przeogromną sympatię, bowiem trudno wyobrazić sobie zabawniejszą i bardziej rozczulającą postać niż superbohater gapa. Wszystko, czego dotknie się Wilk kończy się małą katastrofą. Jest w tym jednak przeogromny urok, który sprawia, że nie sposób się nie uśmiechnąć w czasie lektury. Co jednak najważniejsze, jego ciekawe przygody mają za zadanie pokazać młodym czytelnikom coś ważnego. Co takiego?

„O Wilku, który chciał zostać superbohaterem” to książka, która za pomocą zabawnej historii uczy młodych czytelników, że nasi przyjaciele akceptują nas takimi, jakimi jesteśmy. Nawet, gdy coś nam nie wyjdzie lub gdy solidnie narozrabiamy, bez mrugnięcia okiem nam wybaczą, jeśli tylko szczerze przeprosimy. To jednak nie koniec wartościowego przesłania tej opowieści. Otóż obserwując zmagania Ekstrafantastikowilka przekonamy się, że w miłości wcale nie chodzi o to, by na każdym kroku imponować drugiej połówce. Co więcej, Wilk pokaże dzieciom, że nawet jeśli nie wychodzi nam bycie superbohaterem, to na pewno jest coś, w czym jesteśmy… SUPER!

Gorąco polecam książkę „O Wilku, który chciał zostać superbohaterem” dzieciom już od 3. roku życia. Na sam koniec dodam, że w książeczce znaleźliśmy drobną nieścisłość (która jednak w żaden sposób nie rzutuje na naszą ocenę tego tytułu). Otóż, gdy czytamy o tym, jak Wilk przeprowadza przez drogę dwa żółwie, na ilustracji widzimy dwa… ślimaki! Trudno powiedzieć, czy zabieg ten był celowy, czy może w tłumaczenie (lub oryginalną fabułę) wkradł się błąd, ale nasz Kuba dość szybko wyłapał, że coś mu się tu nie zgadza. Jest to jednak drobiazg, gdyż cała opowieść jest naprawdę świetna, a ilustracje rewelacyjnie oddają klimat opowieści. Swoją drogą przyglądajcie się im dokładnie. Być może uda Wam się na nich odszukać kogoś, kto skorzystał na tym, że Wilk zrezygnował z roli superbohatera 😉.

Książeczkę „O Wilku, który chciał zostać superbohaterem” znajdziecie na TaniaKsiazka.pl

Metryczka:
  • autor – Orianne Lallemand
  • ilustrator – Éléonore Thuillier
  • tłumacz – Iwona Janczy
  • wydawnictwo Adamada

Jeśli szukacie innych bestsellerów dla dzieci koniecznie zajrzyjcie na stronę Taniaksiazka.pl

O Wilku, który chciał zostać superbohaterem
O Wilku, który chciał zostać superbohaterem

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci