Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt
5+,  7+,  9+,  Książki

Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt – recenzja

Doktor Ewa Zgrabczyńska to znana polska zoolog, która od 2016r. pełni funkcję dyrektora Zoo w Poznaniu. Pani Ewa aktywnie działa na rzecz praw zwierząt, jest także autorką wielu publikacji dotyczących ochrony zwierząt czy ekologii. Teraz postanowiła napisać książkę dla dzieci! „Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt” to przepiękna publikacja, w której dzięki przygodzie dwóch sympatycznych psów dzieci będą miały okazję poznać zwyczaje wielu mieszkańców lasu. Zajrzyjcie do naszej recenzji, gdzie z ogromną przyjemnością prezentujemy tę świetną książkę.

Nord i Łajma to małe łajki. Szczeniaki tej pochodzącej z Syberii rasy są niezwykle psotne i ciekawe świata. Psia mama ma z nimi sporo roboty, gdyż ciągle pakują się w przeróżne tarapaty. Przychodzi jednak dzień, gdy pieski znajdują nowy dom. Wraz z nową Panią podróżują samolotem do dalekiego Ciepłego Lasu, gdzie będą czekać na nie niezwykłe przygody.

W nowym miejscu Nord i Łajma poznają swoich psich opiekunów. Maniek jest dostojnym i dumnym mieszańcem, zaś Ronja – sympatyczną i ciepłą suczką rady elkhund. Pod ich czujnym wzrokiem małe szczeniaki zaczynają poznawać najbliższą okolicę. Szybko jednak pokażą starszym psom swoje łobuzerskie charaktery. Przede wszystkim jednak Nord i Łajma każdego dnia stopniowo będą poznawać mieszkańców Ciepłego Lasu. Jakie zabawy czekają na nich z Warchlaczkiem Dyziem? Czego dowiedzą się o kłótliwych ryjówkach? I jak spodobają im się zwyczaje wydr, świetlików czy dzikich gęsi? Zajrzyjcie do książki „Łapa w łapę” i sprawdźcie sami!

Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt
Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt
Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt
Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

„Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt” to świetna przygodowa książka, która łączy w sobie wciągającą i niezwykle zabawną fabułę z wieloma przyrodniczymi ciekawostkami. Perypetie szczeniąt Norda i Łajmy będą dla młodych czytelników świetną okazją do przyjrzenia się wielu dziko żyjącym zwierzętom. Dzieci dowiedzą się między innymi jak badylarki budują swoje domy. Sprawdzą także dlaczego wydra tak lubi wodne kąpiele. Przeczytają również o zwyczajach ryjówek. Każdy rozdział zabierze młodych czytelników w inną przygodę, w której spotkają przeróżnych, niezwykłych bohaterów, którzy z radością uchylą rąbka tajemnicy i zdradzą ciekawe sekrety ze swojego życia. Dlaczego świetliki świecą? Jak jenoty bronią się przed zagrożeniem? Dlaczego dzikie gęsi nie lubią lisów? O tym wszystkim przeczytacie właśnie w książce Ewy Zgrabczyńskiej

Co ważne, „Łapa w łapę” to nie tylko ciekawa i edukacyjna książka, ale także opowieść o niezwykle ważnym i wartościowym przesłaniu. Młodzi czytelnicy przekonają się, jak ważny jest szacunek dla każdego stworzenia. Czytając o kłusownikach, a także o psie, który był źle traktowany przez swojego właściciela, dzieci będą miały okazję zobaczyć, iż człowiek ponosi ogromną odpowiedzialność za otaczający go świat i zwierzęta. Autorka w swojej historii położyła duży nacisk na uwrażliwienie dzieci na przyrodę i jej potrzeby.

Cieszę się, że opowieść o Nordzie i Łajmie łączy w sobie przyjemne z pożytecznym. Co więcej, książka Ewy Zgrabczyńskiej została przepięknie zilustrowana, dzięki czemu chwile spędzone z lekturą są niezwykłym doświadczeniem. Każda przygoda uroczych łajek została opatrzona świetnymi obrazkami, na których ujrzycie różnych mieszkańców lasu. Wszystkie grafiki są niezwykle kolorowe i bardzo przyjemne dla oka! Tu i ówdzie znajdziecie także duże, dwustronicowe krajobrazy, przedstawiające Czarny Las ubrany w różne pory roku.

Gorąco polecam książkę „Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt” wszystkim dzieciom od 6. roku życia. Będzie to nie lada gratka dla każdego małego miłośnika przyrody!

Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt
Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt
Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt
Metryczka
  • autor – Ewa Zgrabczyńska
  • ilustrator – Katarzyna Urbaninak
  • wydawnictwo – Znak Emotikon

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *