Morercza Adelka. To nie moja wina
12+,  9+,  Komiks,  Książki

Mordercza Adelka. To nie moja wina! – recenzja

Pamiętacie Adelkę? Tak, to ta rudowłosa bohaterka komiksów dla dzieci, która podbija w ostatnim czasie serca młodych czytelników. Ostatnio w Polsce ukazała się trzecia część opowieści o tej dowcipnej, pewnej siebie i nieco kontrowersyjnej kilkulatce. Jesteście ciekawi, co spotka Adelkę tym razem? Zajrzyjcie do naszej recenzji, w której z ogromną przyjemnością dzielimy się wrażeniami z lektury książki „Mordercza Adelka. To nie moja wina!”.

Adelka zdecydowanie wie, jak brać z życia garściami. Masz ochotę na ostatnie ciastko lub hot-doga, który był kupiony dla kogoś innego i nie wiesz co zrobić? Adelka pokaże Ci, jak zatroszczyć się o smakołyki w takiej sytuacji! Co więcej, rudowłosa dziewczynka ma też sposoby na poprawienie stanu swoich finansów – i wcale nie zamierza iść w tym celu do pracy. Sprzedaż papieru toaletowego w kryzysowej, łazienkowej sytuacji? Wysłanie kota na rozmowę kwalifikacyjną? Wykorzystanie uśmiechu jako uczciwej zapłaty (przecież uśmiech dziecka jest BEZNCENNY!)? Ekonomia nie ma dla Adelki tajemnic!

W tej części Adelka jak zawsze zaskoczy Was błyskotliwymi ripostami, niezwykle dowcipnymi dialogami i diabolicznymi wręcz pomysłami. Jednak to nie wszystko! Tym razem bohaterka komiksów pokaże młodym czytelnikom, że zawsze należy dbać o swój rozwój osobisty i nie należy się zrażać przeciwnościami losu! Adelka pracuje nad swoim ego, staczając wygrane bitwy w świecie Playmobil. Sprawdza w praktyce wiedzę zdobytą na lekcjach i nie poddaje się, gdy jej chemiczne eksperymenty nie dają oczekiwanych rezultatów. Ba! Nie poddaje się nawet, gdy po raz kolejny nie udaje jej się pozbyć kota Ajaksa (mimo że sięga po coraz bardziej wyrafinowane sposoby). Każda przygoda Adelki jak zawsze pełna jest czarnego humoru, okraszonego szczyptą czułości, która sprawia, że nie sposób nie pokochać tej książki.

Morercza Adelka. To nie moja wina
Morercza Adelka. To nie moja wina
Morercza Adelka. To nie moja wina
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

„Mordercza Adelka. To nie moja wina!” jest chyba najzabawniejszą, a jednocześnie najbardziej kontrowersyjną z wszystkich dotychczas wydanych komiksów z tej serii. Czytając najnowsze przygody Adelki widać, że główna bohaterka się zmienia. Jest coraz bardziej pomysłowa, a jej eksperymenty czy próby zneutralizowania Ajaksa są jednocześnie coraz ciekawsze, ale i niejednokrotnie bardziej drastyczne. I choć z pewnością Adelka nie jest wzorowym dzieckiem, to nie można jej odmówić uroku. Co prawda jej zwierzątka domowe nie należą do szczęśliwców, jednak uważam, że młodzi czytelniczy dostrzegą w sytuacjach z ich udziałem żart oraz świetnie wyczują zamysł autora.

Na sam koniec pragnę dodać, że cała nasza rodzina uwielbia przygody Adelki. Jej odwaga, pomysłowość i pewność siebie w połączeniu z nutką okrucieństwa, szczyptą troski o najbliższych i niezwykłą charyzmą tworzą mieszankę wybuchową, która jest gwarancją świetnej zabawy. „Mordercza Adelka. To nie moja wina!” to kolejny, bardzo udany komiks, gdzie dowcipne dialogi spotykają się ze świetnymi ilustracjami. Każda scenka bawi do łez. I choć ogólny klimat komiksów jest podobny, to nie ma tu miejsca na nudę czy rutynę! Pragnę jednak zaznaczyć, że specyficzny humor sprawia, że nie jest to książka dla każdego.

W mojej opinii „Mordercza Adelka. To nie moja wina!”, to książka odpowiednia dla czytelników od 9. roku życia. Jestem również zdania, że dorośli będą się podczas lektury bawić równie dobrze, co dzieci!

Morercza Adelka. To nie moja wina
Morercza Adelka. To nie moja wina
Morercza Adelka. To nie moja wina
Morercza Adelka. To nie moja wina
Morercza Adelka. To nie moja wina
Metryczka:
  • autor – Mr Tan
  • ilustrator – Miss Prickly
  • tłumacz – Natalia Zmaczyńska
  • wydawnictwo – Znak Emotikon

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *