Kuku zostaje Świętym Mikołajem
3+,  5+,  Książki

Kuku zostaje Świętym Mikołajem – recenzja

Znacie serię o Kuku? Są to krótkie opowiadania Moniki Kamińskiej, którym towarzyszą urocze i bardzo charakterystyczne ilustracje Andrzeja Tylkowskiego. Poznacie w nich sympatycznego kilkulatka, który ma wielkie serce i ogromną ciekawość świata. Tym razem chciałam Wam pokazać nowość z jego udziałem. Zajrzyjcie razem z nami do książki „Kuku zostaje Świętym Mikołajem”.

Kuku postanowił napisać list do Świętego Mikołaja. W pewnym momencie zaczęła trapić go jedna rzecz… Skoro elfy robią prezenty dla wszystkich dzieci, to kto troszczy się o podarunki dla małych pomocników Świętego Mikołaja? Chłopcu zrobiło się smutno, gdy dziadek zasugerował mu, że elfy prawdopodobnie nie dostają prezentów, gdyż wystarcza im radość z obdarowywania maluchów na całym świecie. Jednak po chwili w głowie Kuku pojawiła się świetna myśl. Chłopiec postanowił zostać Świętym Mikołajem! I choć początkowo jego intencją było obdarowanie elfów, to na kanwie tego pomysłu zrodził się prawdziwy bożonarodzeniowy cud! Jaki? Sprawdźcie sami!

Kuku zostaje Świętym Mikołajem
Kuku zostaje Świętym Mikołajem
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

„Kuku zostaje Świętym Mikołajem” to wspaniała, świąteczna opowieść, którą wydawnictwo Mamania przygotowało z myślą o maluchach. W historii ponownie spotkamy się ze znanym i lubianym przez dzieci Kuku. I przyznam, że w mojej opinii jest to najlepsza część z serii o przygodach tego chłopca! Dlaczego?

„Kuku zostaje Świętym Mikołajem” to urocza opowieść o empatii, trosce o innych oraz bezinteresowności. Monika Kamińska w swojej książce w cudowny sposób pokazała jak wielkie serca mają dzieci! I myślę, że tak naprawdę najcenniejszy morał z tej historii skierowany jest do dorosłych. Jaki? Abyśmy pomagali naszym dzieciom z wrażliwością patrzeć na otaczający je świat. Przygoda Kuku będzie dla maluchów świetnym przykładem, pokazującym jak ogromną radość można czerpać z obdarowywania innych. Trudno o cenniejszy przekaz w tym przedświątecznym okresie!

Tak jak w poprzednich przygodach Kuku, tak i tu opowieści towarzyszą ilustracje Andrzeja Tylkowskiego. Osobiście bardzo lubię jego prace, zarówno te w książkach, jak i te na kartkach okolicznościowych, po które bardzo chętnie sięgamy. I muszę przyznać, że choć zawsze wysoko stawiam poprzeczkę temu ilustratorowi, to po raz kolejny miło się zaskoczyłam. Cieszę się bardzo, bo obrazki, które znajdziecie w książce „Kuku zostaje Świętym Mikołajem” są jak najbardziej świąteczne, ale absolutnie daleko im do przesłodzonych ilustracji, których nie brakuje w przeróżnych bożonarodzeniowych tytułach. Zamiast tego mamy proste kontury, ładne kolory i piękną historię. I właśnie o to chodzi!

Gorąco polecam świąteczną opowieść o Kuku. Cudownie pokazuje ona co tak naprawdę jest istotną Bożego Narodzenia. Książka będzie odpowiednia dla dzieci już od 3. roku życia.  

Kuku zostaje Świętym Mikołajem
Kuku zostaje Świętym Mikołajem
Metryczka:
  • autor – Monika Kamińska
  • ilustrator – Andrzej Tylkowski
  • wydawnictwo – Mamania
Szukacie innych świątecznych tytułów? Zajrzyjcie koniecznie tu:

Najlepsze świąteczne książki dla dzieci – zestawienie


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *