Wielka księga Bożego Narodzenia
3+,  5+,  Kreatywne,  Książki,  Łamigłówki

Wielka księga Bożego Narodzenia – recenzja

Jeśli Wasze dzieci chętnie mierzą się z rożnymi łamigłówkami lub po prostu lubią wszystko, co związane ze świętami, to koniecznie zajrzyjcie razem z nami do nowości od Wydawnictwa MAC Edukacja. „Wielka księga Bożego Narodzenia” to coś więcej niż zwykła książka z zadaniami! To połączenie wszystkich ulubionych przez dzieci szarad z bożonarodzeniowymi treściami. Jesteście ciekawi? Zajrzyjcie do naszej recenzji!

„Wielka księga Bożego Narodzenia” to kolejny tytuł wydawnictwa MAC, który łączy edukacyjne treści z najpopularniejszymi typami zadań i łamigłówek. Znajdziecie tam między innymi labirynty, znajdowanie różnic, wyszukiwanie podobieństw, proste zadania matematyczne, zagadki logiczne, urocze kolorowanki, a nawet gotowe szablony, pozwalające stworzyć nietuzinkowe ozdoby choinkowe. A co najważniejsze, wszystkie zadania utrzymane są w bożonarodzeniowym klimacie. Każda strona zabierze dzieci w świat pierniczków, choinek, dekoracji świątecznych i elfów. Naturalnie nie zabraknie również Świętego Mikołaja!

Dużym atutem „Wielkiej księgo Bożego Narodzenia” jest to, że oprócz różnego rodzaju zadań znalazły się tam bardzo wartościowe treści, nawiązujące do tradycji świątecznych. Między stronami z łamigłówkami wplecione zostały krótkie opowiadania i urocze wiersze, które świetne wprowadzą dzieci w świąteczny nastrój. Wiele z nich ma dużą wartość edukacyjną! Wśród opowiadań znajdziecie takie, w którym dzieci pomagają starszej sąsiadce w bożonarodzeniowych zakupach, czy też troszczą się o leśne zwierzęta, którym zimą może brakować pożywienia. Lektura tych świątecznych treści będzie dobrą okazją do rozmowy o tym, co w czasie świąt jest najważniejsze!

Wielka księga Bożego Narodzenia
Wielka księga Bożego Narodzenia
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

 Co więcej, w książce znajdziecie także proste teksty z bożonarodzeniowymi ciekawostkami. Mali czytelnicy dowiedzą się z nich ile potraw stawiamy na wigilijnym stole, poznają historię dekorowania choinki oraz sprawdzą jak świętuje się Boże Narodzenie w Niemczech, Francji czy Włoszech. Ku mojej dużej radości w „Wielkiej księdze Bożego Narodzenia” znajdziecie również teksty najpopularniejszych kolęd i pastorałek. Będzie to wspaniała zachęta to wspólnego, rodzinnego śpiewania! U nas już wybrzmiały pierwsze kolędy – nie mogliśmy się powstrzymać!

Na sam koniec chciałam wspomnieć parę słów o szacie graficznej. „Wielka księga Bożego Narodzenia” to naprawdę mnóstwo świątecznych ilustracji! Są one pełne charakterystycznych dla Bożego Narodzenia elementów, a przy tym bardzo kolorowe, więc praca z książką będzie dla przedszkolaków dużą przyjemnością. Warto wspomnieć, że część kolorowanek charakteryzuje się grubszymi obrysami, a same zadania przygotowane są w czytelny sposób. Do tego całość wydrukowana jest na grubszym papierze. To wszystko z pewnością będzie atutem, gdy z książki będą chciały korzystać młodsze przedszkolaki.

„Wielka księga Bożego Narodzenia” to świetna propozycja dla dzieci od 4. roku życia. Część zadań (zwłaszcza tych matematycznych) może wymagać pomocy osoby dorosłej, jednak z większością łamigłówek 4-latki sobie z powodzeniem poradzą. Nasz 6-letni syn z dużą przyjemnością sięgnął po książkę. I choć część łamigłówek wydaje się być dla niego za prosta, to ciężko go od nich oderwać.

Wielka księga Bożego Narodzenia
Wielka księga Bożego Narodzenia
Wielka księga Bożego Narodzenia
Wielka księga Bożego Narodzenia
Wielka księga Bożego Narodzenia
Metryczka:
  • autor – Magdalena Marczewska
  • wydawnictwo – MAC Edukacja
Jeśli szukacie innych świątecznych tytułów, to zajrzyjcie koniecznie tu:

Najlepsze świąteczne książki dla dzieci – zestawienie


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *