Detektyw Pierre. Dziwny przypadek Zamku na Niebie
5+,  7+,  9+,  Książki,  Łamigłówki

Detektyw Pierre w labiryncie. Dziwny przypadek Zamku na Niebie – recenzja

Całkiem niedawno wspominałam Wam, że trudno jest znaleźć książki z labiryntami, którym towarzyszy fabuła (wpis, o którym mówię znajdziecie TU). Nawet nie wiecie, jak wielkie było moje zaskoczenie, gdy w nasze ręce trafiła książka „Detektyw Pierre w labiryncie. Dziwny przypadek Zamku na Niebie”. Nie dość, że jest to krótka opowieść kryminalna z labiryntami w roli głównej, to dodatkowo znajdziecie tam także mnóstwo wyszukiwanek, zadań, zagadek, a nawet quiz! Będzie to nie lada gratka dla fanów książek z serii „Gdzie jest Wally?”. Zajrzyjcie razem z nami do przygód Detektywa Pierre’a i sprawdźcie, co kryje w sobie trzecia część labiryntowych łamigłówek autorstwa Chihiro Maruyamy, Hiro Kamigaki i IC4DESIGN.

Mieszkańcy Miasta Kanałów i Korzeniowyspy świętują. Już wkrótce w tajemniczym Zamku na Niebie odsłonięte zostanie legendarne Jajo Zamętu. Wszyscy czekali na tę okazję dokładnie 50 lat! Nic więc dziwnego, że na ulicach trwa festyn, a w sali balowej lada moment rozpocznie się maskarada. Wkrótce wszyscy udadzą się w podróż na wyspę przepięknymi balonami, by wziąć udział w uroczystościach na Zamku. Ale zaraz, zaraz! Czyżby Jajo Zamętu było w niebezpieczeństwie?

Pierre i Carmen w hotelowym westybulu zauważają tajemnicze Żelazne Maski. Ponadto całe miasto pełne jest dziwnych, zakapturzonych postaci, a na ścianach widać odezwy podejrzanej organizacji Ruchu Wyzwolenia Labiryntów. Czy mają oni coś wspólnego z zaginięciem Jaja Zamętu? Czy Pierre’owi uda się uratować Miasto Kanałów i jego mieszkańców przed chaosem? Sprawdźcie sami!

Detektyw Pierre. Dziwny przypadek Zamku na Niebie
Detektyw Pierre. Dziwny przypadek Zamku na Niebie
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

By pomóc Pierre’owi uratować Jajo Zamętu czytelnicy będą musieli przejść wiele tajemniczych labiryntów. Pamiętajcie jednak, by wcześniej poznać zasady tego, jak się po nich poruszać. Będziecie bowiem chodzić wąskimi uliczkami, biegać po schodach, czy błądzić gondolą po kanałach! Co więcej, oprócz znalezienia właściwej drogi, będziecie mieli także za zadanie odszukać wiele tajemniczych lub całkiem zwyczajnych przedmiotów. Może się zdarzyć również tak, że w czasie zabawy jakaś postać poprosi Was o pomoc. Ważny gość na balu zgubi labradora, księżna nie może znaleźć swojej maski, zakochany mężczyzna poszukuje swojej towarzyszki. Na każdej stronie będą na Was czekały dodatkowe wyzwania, wytężcie więc wzrok i zróbcie wszystko, by pomóc Detektywowi odnaleźć Jajo Zamętu.

Przyznam, że świetnie bawiliśmy się razem z Pierre’em i Carmen! Labirynty może nie są specjalnie trudne, jednak dodatkowe zadania są naprawdę sporym wyzwaniem! I choć w niektóre strony wpatrywaliśmy się długimi minutami, to zdarzało się, że mieliśmy duże kłopoty ze znalezieniem niektórych elementów. Ogromną zaletą książki „Detektyw Pierre w labiryncie. Dziwny przypadek Zamku na Niebie” są bardzo atrakcyjne, kolorowe i świetnie przemyślane ilustracje. Obrazki pełne są ciekawych postaci, zabawnych scen, a przede wszystkim zaskakujących szczegółów, nietypowych przedmiotów. Znacząco podnosi to poziom trudności, a mimo to muszę powiedzieć, że z ogromną przyjemnością rozwiązywałam wraz z synem kolejne wyzwania, choć inne tego typu tytuły okazjonalnie budziły we mnie irytację 😊!

Uważam, że „Detektyw Pierre w labiryncie. Dziwny przypadek Zamku na Niebie” to świetna propozycja dla wielbicieli labiryntów i wyszukiwanek. Pamiętajcie jednak, by każdej ilustracji przyjrzeć się naprawdę dokładnie, gdyż na końcu książki nie zabraknie zadań dodatkowych, sprawdzających Waszą spostrzegawczość!

Polecam „Detektywa Pierre w labiryncie. Dziwny przypadek Zamku na Niebie” dzieciom od 5. roku życia.  Jestem pewna, że przygoda z tą książką będzie nie tylko niezłą zabawą, ale także świetnym treningiem cierpliwości!

Detektyw Pierre. Dziwny przypadek Zamku na Niebie
Detektyw Pierre. Dziwny przypadek Zamku na Niebie
Detektyw Pierre. Dziwny przypadek Zamku na Niebie
Detektyw Pierre. Dziwny przypadek Zamku na Niebie
Metryczka:
  • tekst – Chihiro Maruyama
  • ilustracje – Hiro Kamigaki & IC4DESIGN
  • tłumacz – Joanna Wajs
  • wydawnictwo – Nasza Księgarnia

https://www.gandalf.com.pl/

https://www.gandalf.com.pl/k/dla-dzieci-i-mlodziezy/


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci