LEGO Harry Potter
7+,  9+,  Ogólne

LEGO Harry Potter – Testrale i kareta z Hogwartu – recenzja

Na Czytelniczym Podwórku oprócz recenzji książek okazjonalnie pojawiają się wpisy, dotyczące gier planszowych czy też karcianych. Ostatnio pierwszy raz opublikowaliśmy recenzję, poświęconą klockom LEGO DUPLO. Dziś ponownie przychodzimy do Was z najbardziej rozpoznawalną marką klocków dla dzieci, jednak sięgnęliśmy po zestaw, dedykowany zdecydowanie starszym odbiorcom. Dodam, że wybór nie był w najmniejszym stopniu przypadkowy, bo wybrana tematyka jest szalenie bliska sercu zarówno Jakuba, naszego starszego syna, jak i mojemu. Tak, tak, mowa oczywiście o… Harrym Potterze! Zerknijcie więc, co skrywa zestaw LEGO Harry Potter „Testrale i kareta z Hogwartu”!

Po otwarciu pudełka na pierwszy rzut oka może się wydawać, że klocków jest niewiele. Całość mieści się w zaledwie dwóch woreczkach. Kroków w instrukcji również nie jest jakoś specjalnie dużo. A jednak choć złożenie zestawu nie zajmuje przesadnie dużo czasu, to efekt końcowy zachwyca, zarówno mnogością detali, jak i pomysłowością całej konstrukcji.

Zgodnie z informacją na pudełku, zestaw przewidziany jest dla dzieci w wieku od 7. roku życia i całkowicie się tu zgadzam z producentem. Wśród klocków jest dużo małych elementów (zaniepokojonych zapewniam, że nasz młodszy syn jedynie asystował w powstawaniu konstrukcji i cały czas pozostawał pod czujnym okiem dorosłych 😉), a i sam proces budowania wymaga pewnej sprawności małych palców. Nie napotkaliśmy jakichkolwiek trudności w czasie składania powozu, jednak znaleźliśmy jeden słaby punkt tego zestawu – sposób mocowania kół od karety jest niestety niedoskonały i w czasie zabawy elementy często odpadają. Pragnę jednak podkreślić, iż jest to drobna niedogodność, a ponowne zamontowanie osi jest na tyle proste, by nie zniechęcać młodych konstruktorów.

LEGO Harry Potter
LEGO Harry Potter
LEGO Harry Potter

Jakie są plusy tego konkretnego zestawu LEGO Harry Potter? Ilość zachwycających szczegółów! Figurka Harrego w każdym zestawie nas urzeka, tu nie było żadnego ustępstwa od tej reguły. A jednak wśród elementów, zawartych w pudełku, nie brak innych ciekawych detali. Same testrale są po prostu cudownie wykonane – źrebak rozczula, zaś dorosły osobnik wydaje się być niezwykle majestatyczny, a do tego daje przestrzeń do świetnej zabawy dzięki ruchomym skrzydłom. Ciekawym dodatkiem jest klocek, będący de facto… gazetą! Tak, dobrze myślicie, w pudełku znajdziecie egzemplarz „Żonglera”! Kropką nad „i” jest urocza torebka Luny, którą fani filmowych adaptacji z pewnością docenią! Całość jest świetnie wykonana i daje mnóstwo możliwości zabawy i odgrywania scenek z udziałem dołączonych do zestawu figurek!

Gorąco polecam klocki LEGO Harry Potter „Testrale i kareta z Hogwartu” wszystkim młodym wielbicielom przygód słynnego czarodzieja. Zestaw znajdziecie na TaniaKsiazka.pl.

LEGO Harry Potter
LEGO Harry Potter
LEGO Harry Potter

Szukacie innych zestawów klocków LEGO z serii Harry Potter? Zerknijcie na TaniaKsiazka.pl


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci