Ptaki. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych
7+,  9+,  Książki,  Popularno-naukowe

Ptaki. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych – recenzja

Niedawno pokazywałam Wam „Ogródek warzywny” – bardzo ładnie wydany zeszyt z przyrodniczymi zadaniami. Dziś chciałabym zaprezentować Wam drugą nowość z tej interesującej serii wydawnictwa HarperCollins Polska. Zajrzyjcie razem z nami do książki „Ptaki. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych”, w której znajdziecie mnóstwo ciekawostek oraz interesujących zadań, które przygotują Was do podglądania ptaków w czasie spacerów i wycieczek. Zapraszamy na naszej recenzji!

Ptaki możecie obserwować wszędzie. Są w parkach, lasach, na wsiach i w miastach. Wystarczy wytężyć wzrok (i słuch), a z pewnością dostrzeżenie małych lotników, którzy mieszkają w Waszej okolicy. Czy potraficie ich rozpoznać? W książce „Ptaki. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych” znajdziecie wiele wskazówek, które pomogą Wam zidentyfikować różne gatunki ptaków. Dowiecie się jak odróżnić wróbla zwyczajnego od mazurka oraz sikorkę bogatkę od sikorki modraszki. Autorzy pokażą Wam także jak na podstawie charakterystycznych cech budowy rozpoznać sójkę, strzyżyka, kopciuszka czy kosa. Przyjrzycie się także kilku gatunkom ptaków drapieżnych oraz nocnych. To jednak nie koniec!

Jeśli ściągniecie na swój telefon darmową aplikację Nathan Live, będziecie mogli posłuchać śpiewu ptaków! Wystarczy, że na wybranych stronach zeskanujecie sylwetkę wybranego ptaka i już możecie się delektować trelami, gruchaniem i ćwierkaniem. Aplikacja jest dość intuicyjna, a odgłosy, które usłyszycie są nagrane w bardzo dobrej jakości. Dzięki temu naprawdę będziecie mogli się poczuć jak w czasie spaceru po lesie. Niestety jest jeden mały minus korzystania z tego dodatku. O ile sylwetki ptaków na stronach 4-5 są z łatwością rozpoznawane przez aplikację, o tyle te na stronie 8 już nie. Próbowaliśmy wiele razy i z jakiegoś powodu pliki dźwiękowe na tej stronie po prostu się nie otwierają. Jest to jednak drobny mankament, który moim zdaniem nie wpływa na nasz odbiór całości publikacji.

Ptaki. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych
Ptaki. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych
Ptaki. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Gdy już wiecie jak rozpoznać różne gatunki ptaków, znacie ich cechy charakterystyczne i wydawane przez nie odgłosy, pora na kolejną garść ciekawostek. Jaką rolę odgrywają ptaki w ekosystemie? Który ptak jest najszybszym zwierzęciem świata? Ile sekund wystarczy zimorodkowi na złowienie przekąski? Dlaczego bocian biały w czasie migracji do Afryki za każdym razem wybiera dłuższe trasy przez cieśniny? O tym wszystkim przeczytacie właśnie w książce „Ptaki. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych”. Znajdziecie tam także instrukcję wykonania karmnika z patyczków po lodach oraz wskazówki, pozwalające zidentyfikować ptaki na podstawie… pojedynczego pióra! Mnogość i różnorodność zebranych ciekawostek, ich świetne opracowanie i połączenie z interesującymi zadaniami sprawią, że świat ptaków nie będzie miał przed małymi czytelnikami tajemnic.

Gorąco polecam książkę „Ptaki. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych” dzieciom od 7. roku życia. To świetny sposób na zainteresowanie młodych odbiorców otaczającą ich przyrodą poprzez ciekawostki i zadania, pomagające rozszerzyć i utrwalić wiedzę o ptakach, występujących w naszej strefie klimatycznej. Muszę przyznać, że jest to najciekawsza seria zeszytów z przyrodniczymi ćwiczeniami, jaka trafiła w nasze ręce. Z pewnością sięgniemy po wcześniej wydane tytuły i z radością je Wam pokażemy!

„Ptaki. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych” znajdziecie na TaniaKsiazka.pl.

Ptaki. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych
Ptaki. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych
Metryczka:
  • autor – Ève Herrmann i Roberta Rocchi
  • tłumaczenie – Katarzyna Grzyb
  • konsultacja merytoryczna – dr Grażyna Winiarska
  • Wydawnictwo HarperCollins Polska

Jeśli szukacie innych bestsellerów dla dzieci koniecznie zajrzyjcie na stronę Taniaksiazka.pl

Zerknijcie tu:

Ogródek warzywny. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych – recenzja


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci