Ogródek warzywny. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych
7+,  9+,  Książki,  Popularno-naukowe

Ogródek warzywny. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych – recenzja

Wiosna to cudowny czas do prowadzenia przyrodniczych obserwacji. Co więcej, to idealny moment na pierwsze przygody z zakładaniem warzywnego ogródka. Czy jest lepszy sposób na obcowanie z przyrodą niż przyglądanie się jak z własnoręcznie zasianych nasion wzrastają marchewki, rzodkiewki czy sałata? Jestem przekonana, że zabawa z ogrodnictwem będzie dla dzieci świetną i jakże ekscytującą przygodą. Właśnie dlatego dziś chciałabym Wam pokazać książkę, która pomoże się Wam do tej przygody odpowiednio przygotować. Zajrzyjcie razem z nami do nowości pod tytułem „Ogródek warzywny. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych”.

„Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych” od wydawnictwa HarperCollins to seria fantastycznych publikacji, które łączą w sobie cechy zeszytów z zadaniami i książek z ciekawostkami. Znajdziecie tu mnóstwo interesujących treści oraz wiele świetnie przygotowanych ćwiczeń, które pomogą młodym czytelnikom nie tylko utrwalić zdobytą wiedzę, ale także zaciekawią dzieci przeróżnymi zagadnieniami, związanymi z bliskim obcowaniem z przyrodą. Co znajdziecie w zeszycie „Ogródek warzywny”?

Autorzy zebrali tu wszystkie informacje, potrzebne do założenia pierwszej hodowli warzyw i ziół. Dzieci będą miały okazję przyjrzeć się budowie roślin oraz dowiedzą się, które ich części najczęściej lądują na naszych talerzach. Przeczytają o wielu ekologicznych rozwiązaniach, które z pewnością pomogą zadbać o przydomowy ogródek. Dowiedzą się czym jest permakultura, zobaczą jak należy dbać o kompostownik oraz poznają sposoby na założenie domowej hodowli… dżdżownic! Co ciekawe, teoretycznym omówieniom towarzyszą niezwykle ciekawe ćwiczenia, które pomogą dzieciom przyswoić ogrodniczą wiedzę. Dzięki dołączonym na końcu książki elementom do wycinania młodzi przyrodnicy przygotują kalendarz siewów i zapoznają się z zasadą płodozmianu. Nie zabraknie także ciekawych kolorowanek. Jednak najbardziej interesujące treści dopiero przed nami!

Ogródek warzywny. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych
Ogródek warzywny. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych
Ogródek warzywny. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

„Ogródek warzywny. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych” to przede wszystkim zbiór instrukcji, które krok po kroku pozwolą założyć własne hodowle warzyw i ziół, nawet jeśli nie macie własnego kawałka ziemi. Na kartach książki znajdziecie porady, pozwalające uprawiać rośliny w skrzynkach na balkonie, a nawet w jutowym worku! Nie zabraknie oczywiście porad i wskazówek, dotyczących wysiewów w przydomowych ogrodach. Jak zbudować grządkę podwyższoną? Jak właściwie zaplanować wysiew na swoim poletku? O tym wszystkim przeczytacie właśnie w najnowszym zeszycie od wydawnictwa HarperCollins!

Ogromnym atutem książki „Ogródek warzywny” są świetne, niezwykle realistyczne i bardzo przyjemne ilustracje. Co więcej, zeszyt został wydany w bardzo przejrzysty sposób, dzięki czemu praca z książką jest ogromną przyjemnością. Czytelne instrukcje, ciekawie zebrane i zredagowane treści oraz propozycje wielu prostych i jakże interesujących aktywności sprawiają, że dzieci z pewnością chętnie sięgną po łopatki, ziemię i nasiona. Jestem przekonana, że będzie to początek udanej i bardzo pouczającej przygody w ogrodzie, nawet tym najmniejszym, bo założonym na balkonie czy parapecie.

Gorąco polecam książkę „Ogródek warzywny. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych” dzieciom od 7. roku życia. Jest to świetna publikacja, uwrażliwiająca dzieci na przyrodę, budząca ciekawość świata i zachęcająca do eksperymentów.  Bardzo cenimy takie książki! A już wkrótce powrócimy do Was z kolejną książką z tej interesującej, edukacyjnej serii dla dzieci.

„Ogródek warzywny” znajdziecie na TaniaKsiazka.pl.

Ogródek warzywny. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych
Ogródek warzywny. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych
Ogródek warzywny. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych
Ogródek warzywny. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych
Metryczka:
  • autor – Philippe Godard, Marie-Christine Jacquet i Isabelle Simler
  • tłumacz – Katarzyna Grzyb
  • konsultacja merytoryczna– dr Grażyna Winiarska
  • wydawnictwo – HarperCollins Polska

Jeśli szukacie innych bestsellerów dla dzieci koniecznie zajrzyjcie na stronę Taniaksiazka.pl


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!

Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *