Czy wiesz po co jesz?
5+,  7+,  Książki

Czy wiesz po co jesz? – recenzja książki z okienkami

Mówi się: „Jesteś tym, co jesz”. Trzeba przyznać, że jest w tym pewna uniwersalna prawda. Jak jednak dochodzi do tego, że jedzenie buduje nasze kości, włosy czy organy wewnętrzne? Co mają z tym wspólnego bakterie? I jak to jest, że jedne cukry czy tłuszcze są zdrowsze od innych? Zajrzyjcie razem z nami do świetnej książeczki z okienkami „Czy wiesz po co jesz?” i sprawdźcie, jak fascynujący może być świat… jedzenia!

Pisałam o tym już nie raz – dzieci są bardzo ciekawe świata. Mało tego, nie ma dla nich ciekawszej zagadki niż tajemnice własnego ciała. Jestem pewna, że niejeden 5-latek intensywnie zastanawia się jak to możliwe, by te zdrowe (i nie zawsze dla dzieci atrakcyjne) warzywa miały tak ważną rolę dla naszego organizmu. Książeczka „Czy wiesz po co jesz?” rozwieje nie tylko wątpliwości, dotyczące roli warzyw w codziennej diecie, ale odpowie na wiele innych pytań, związanych z jedzeniem i… trawieniem!

„Czy wiesz po co jesz?” to książka skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym. Co ważne, opowie ona o losach jedzenia w bardzo ciekawy sposób, bo za pomocą okienek, które młody czytelnik sam będzie otwierał w czasie lektury. I choć do tej pory nie sięgaliśmy po takie książkowe rozwiązania, to jestem pewna, że wkrótce zajrzymy do kolejnych tytułów z okienkami!

Książka: "Czy wiesz po co jesz? - recenzja
Książka: "Czy wiesz po co jesz? - recenzja
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Na siedmiu rozkładówkach autorzy tej bardzo ciekawej książeczki edukacyjnej przybliżą młodym czytelnikom wszystkie najważniejsze zagadnienia, związane z jedzeniem i trawieniem. Dzieci zobaczą co dzieje się z kęsem jedzenia po tym, jak go połkniemy. Dowiedzą się również jakie składniki odżywcze znajdziemy w poszczególnych pokarmach. Wspólnie z autorami sprawdzą do czego potrzebne są nam tłuszcze, cukry, białka oraz witaminy i minerały. Zajrzą również do… bakterii mieszkających w jelicie. Uwierzcie mi, będzie to naprawdę ciekawa przygoda!

„Czy wiesz po co jesz?” to ponad 80 okienek, które odpowiadają na przeróżne pytania, dotyczące żywienia. Co ciekawe, zawsze kryją one w sobie nie tylko ciekawostkę, ale także interesujący rysunek, który w zabawny sposób uzupełnia tekst książeczki. Jest to rozwiązanie, które sprawia, że lektura tej książki jest nie tylko świetnym sposobem na naukę, ale także naprawdę dobrą zabawą. Obrazki na każdej ze stron są bardzo ciekawe, niejednokrotnie zabawne, a przede wszystkim atrakcyjne dla odbiorcy. Bo warto podkreślić, że dzieci w wieku przedszkolnym są bardzo wymagającymi czytelnikami!

Jestem pewna, że książka „Czy wiesz po co jesz?” będzie świetną propozycją dla dzieci od 5. roku życia. Nasz 6-letni syn z ogromną fascynacją przeglądał tę książkę i do teraz przypomina nam, że od nadmiaru cukru w diecie można zachorować na cukrzycę!

Książka: "Czy wiesz po co jesz? - recenzja
Książka: "Czy wiesz po co jesz? - recenzja
Książka: "Czy wiesz po co jesz? - recenzja
Metryczka:
  • autor – Emily Bone
  • ilustrator – Stefano Tognetti
  • konsultacje – Kristina Routh i Holly Emms
  • tłumacz – Ewa Tarnowska
  • Wydawnictwo Olesiejuk

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci