Co kryje się w kwiatku?
5+,  7+,  Książki,  Popularno-naukowe

Co kryje się w kwiatku? – recenzja

Wiosna to czas, gdy kwiaty rozpieszczają nasze zmysły feerią barw, pięknem kształtów i słodyczą zapachów. Ten okres jak żaden inny zaprasza i dzieci, i dorosłych, do bacznych obserwacji otaczającej nas przyrody. I choć bez wątpienia urok kwiatów przyciąga wzrok, to czy tak naprawdę wiemy, co skrywa się w ich wnętrzu? Wydawnictwo Nasza Księgarnia postanowiło wyjść naprzeciw potrzebom małych przyrodników i właśnie wiosną wydało książkę „Co kryje się w kwiatku?”. Zerknijcie!

Przebiśniegi, narcyzy, hiacynty, krokusy, stokrotki – to one jako jedne z pierwszych cieszą oczy wraz z nadejściem wiosny. Jednak kwiaty są z nami nie tylko wiosną i nie tylko w parkach czy na łąkach! Spotkać możemy je w zasadzie wszędzie – na pustyni, w dżungli (także tej miejskiej!), w sadach i w przydomowych ogródkach. I gdy bliżej się im przyjrzymy, szybko przekonamy się, jak bardzo są różnorodne! Dlaczego niektóre kwiaty mają płatki przypominające dzbanki? Dlaczego niektóre pachną bardzo intensywnie, a inne prawie wcale? I po co kwiatom kolorowe płatki? To jedynie kilka spośród wielu pytań, na które odpowie książka Rachel Ignotofsky!

„Co kryje się w kwiatku?” to bardzo ciekawa popularno-naukowa propozycja dla małych przyrodników i dzieci ciekawych świata. Znajdziecie tu nie tylko mnóstwo grafik, przedstawiających najróżniejsze kwiaty, ale także pokaźną porcję ciekawostek, związanych ze wszystkim tym, co się z nimi wiąże. Dowiecie się jak w ogóle powstają kwiaty, jak są zbudowane i czemu służą. Zobaczycie jak wiele sposobów zapylania kwiatów stworzyła natura. Sprawdzicie także jak anatomia powstających z kwiatów nasion sprzyja temu, by wykiełkowały one w miejscach nierzadko bardzo odległych od tego, z którego nasionka rozpoczęły swoją wędrówkę w świat.

Co kryje się w kwiatku?
Co kryje się w kwiatku?
Co kryje się w kwiatku?

To, co jest dużym atutem tej książki, to łatwość z jaką autorka w prostych słowach tłumaczy wcale niełatwe zagadnienia botaniczne. Lekkość języka, bardzo przystępnie sformułowane treści oraz przejrzystość ilustracji, które obrazują omawiane zagadnienia sprawią, że czytanie o przyrodniczych ciekawostkach związanych z kwiatami będzie naprawdę dużą przyjemnością. Bardzo interesujące są również same grafiki, które mi miejscami przypominały mandale. Są one naprawdę miłe oku, a ich estetyka urzeka. Całość jest w mojej opinii bardzo udana!

Gorąco polecam tę nowość do przeprowadzenia niezwykle ciekawej domowej lekcji botaniki z dziećmi już od 5. roku życia. Zdecydowane warto zabrać tę książkę na spacer, by porównać ilustracje z kwiatami i nasionami, które możecie obserwować w okolicznych parkach, na łąkach czy rabatkach.

Książkę „Co kryje się w kwiatku?”  znajdziecie między innymi na TaniaKsiazka.pl

Co kryje się w kwiatku?
Co kryje się w kwiatku?
Metryczka:
  • autor – Rachel Ignotofsky
  • ilustrator – Rachel Ignotofsky
  • tłumacz – Magdalena Korobkiewicz
  • Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Jeśli szukacie innych bestsellerów dla dzieci koniecznie zajrzyjcie na stronę Taniaksiazka.pl


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *