Magazyn dla dzieci Świerszczyk
5+,  7+,  9+,  Łamigłówki,  Ogólne

Świerszczyk – recenzja

Prawdopodobnie każdy z nas zna kultowe czasopismo „Świerszczyk”. A czy wiecie, że magazyn świętuje w tym roku swoje 75. urodziny? Ja byłam bardzo zaskoczona, gdy zobaczyłam, że ta legendarna gazetka dla dzieci nadal się ukazuje. Gdy do niej zajrzałam stwierdziłam, że muszę Wam pokazać co znajdziecie w środku!

Gazetka kierowana jest do czytelników w wieku 6 – 9 lat. Każdy numer to 52 strony świetnej zabawy. Znajdziecie w środku wszystko to, co dzieci w wieku wczesnoszkolnym po prostu uwielbiają. Nie obejdzie się bez zabawnych i ciekawych opowiadań, wciągających komiksów, wpadających w ucho wierszyków czy opowieści doskonalących czytanie ze zrozumieniem. Będzie też sporo łamigłówek, krzyżówek, zagadek logicznych i wyszukiwanek. Zabawy proponowane w każdym numerze różnią się od siebie, nie ma więc obaw, że dziecko po kilku numerach znudzi się świerszczykowymi rozrywkami.

Ogromną zaletą czasopisma jest to, że stawia ono na wszechstronność. Dzieci poszerzą swoją wiedzę ogólną, będą miały szansę poćwiczyć czytanie, a zabawy, proponowane w „Świerszczyku” pomagają rozwijać kreatywności oraz umiejętność logicznego myślenia. Całość ubrana jest w świetne, bardzo atrakcyjne ilustracje. Jestem pełna podziwu dla pracy całego zespołu tego magazynu dla dzieci. Czasopismo jest naprawdę warte uwagi i z ogromną przyjemnością będziemy po nie sięgać w wolnych chwilach. Smaczkiem, który chciałam zostawić na sam koniec jest to, że w każdym numerze znajdziecie prostą grę planszową oraz konkurs z nagrodami! Jestem przekonana, że każde dziecko spędzi ze „Świerszczykiem” miłe chwile.

Ostatnio odkryliśmy także, że w czasie wakacji ukazało się wydanie specjalne magazynu pt.: „Świerszczyk. Krzyżówki na lato”. Nie ukrywam, że kupiłam je bez większego zastanowienia i nie żałuję! Wbrew tytułowi znajdziecie tam o wiele więcej niż tylko krzyżówki. Wydanie specjalne aż kipi od wykreślanek, rebusów, labiryntów, zagadek logicznych czy zadań ćwiczących spostrzegawczość. Jestem przekonana, że każde dziecko znajdzie w tym numerze coś dla siebie. Dodam, że tu także znajdziecie grę planszową, wydrukowaną na sztywniejszych stronach, dzięki czemu przetrwa trudy wakacyjnych podróży!

Gorąco polecamy gazetkę „Świerszczyk”. Znajdziecie w niej mnóstwo wartościowej treści, ciekawe czytanki, a przede wszystkim dużo świetnej zabawy!

 

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!

https://www.facebook.com/Czytelnicze-Podw%C3%B3rko-110350537349797

Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci