Świetny pomysł Kristy
12+,  9+,  Książki

Świetny pomysł Kristy – Klub opiekunek – recenzja

Klub Opiekunek to seria, która od lat podbija serca młodych czytelniczek na całym świecie! Przygody Kristy i jej przyjaciółek z Klubu po raz pierwszy wydane zostały w 1986r. Od tamtej pory książki o najsłynniejszych młodych nianiach sprzedały się w 176 milionach egzemplarzy. Pozwólcie, że dziś pokażę Wam pierwszy tom tej serii, który na początku roku ukazał się nakładem wydawnictwa Mamania. Zajrzyjcie razem z nami do książki „Świetny pomysł Kristy”.

Kristy raz w tygodniu zajmuje się Davidem Michaelem, swoim młodszym bratem. W pozostałe dni opiekę nad chłopcem przejmują starsi bracia oraz niania. Gdy pewnego popołudnia mama Kristy ma problem ze znalezieniem opiekunki dla najmłodszego syna, dziewczynka wpada na świetny pomysł! Postanawia założyć Klub Opiekunek. Dzięki temu rodzice w potrzebie nie będą musieli dzwonić do wszystkich niań w okolicy! Wybierając jeden numer dodzwonią się do kilku opiekunek na raz.

Kristy dzieli się swoim pomysłem z najlepszą przyjaciółką. Wspólnie z Mary Ann wybierają się do Claudii, gdzie poznają Stacy. Dziewczyna niedawno przeprowadziła się z Nowego Jorku i nie zna zbyt wielu osób w okolicy. Cztery koleżanki wspólnymi siłami zakładają Klub Opiekunek – ustalają zasady współpracy, tworzą ulotki oraz projektują logo. Teraz wystarczy poczekać na pierwszych klientów. Dziewczęta szybko przekonają się jednak, że praca opiekunki to nie lada wyzwanie. Jak poradzą sobie z pierwszymi zleceniami? Czy będą w stanie pogodzić swoje obowiązki z działaniem Klubu? Sięgnijcie po książkę „Świetny pomysł Kristy” i sprawdźcie, jak potoczą się losy opiekunek ze Stoneybrook.

Książka Świetny pomysł Kristy recenzja
Książka Świetny pomysł Kristy recenzja
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Pierwszy tom „Klubu opiekunek” jest naprawdę wciągający. Książkę czyta się przyjemnie. Główne bohaterki bardzo się od siebie różnią, co ułatwi młodym czytelniczkom utożsamienie się z którąś z nich. Kristy jest nieco zbuntowana i nie ulega modzie, Mary Ann sprawia wrażenie nieśmiałej, Claudia wydaje się być artystycznym lekkoduchem, a Stacey określiłabym jako przebojową. Taka mieszanka charakterów sprawia, że akcja książki (jak to w życiu) ulega wielu nieoczekiwanym zwrotom.

Co ważne, młode dziewczęta czytając książkę zobaczą, że jej bohaterki zmagają się z klasycznymi problemami dojrzewających nastolatek. Czasem nie dogadują się z rodzicami czy kłócą się z rodzeństwem. Zdarza im się przynieść kiepskie stopnie i bywa, że nie odrobią pracy domowej. Uwielbiają pizzę, piżama party i słodycze. A czasem mają tajemnice i nie zawsze mówią sobie prawdę. Być może właśnie dlatego „Świetny pomysł Kristy” oraz cały cykl „Klub Opiekunek” cieszy się tak ogromną popularnością.

Osobiście uważam, że „Świetny pomysł Kristy” bardzo spodoba się dziewczętom od 9. roku życia. Bo nie ma co ukrywać – jest to bardzo dziewczęca seria. A do tego ciekawa, prawdziwa i nie pozbawiona wartościowego przesłania! Gorąco polecam przygody przyjaciółek ze Stoneybrook i z pewnością wkrótce napiszę o kolejnych częściach Klubu Opiekunek. Zaglądajcie na Czytelnicze Podwórko!

Książka Świetny pomysł Kristy recenzja
Książka Świetny pomysł Kristy recenzja
Książka Świetny pomysł Kristy recenzja
Książka Świetny pomysł Kristy recenzja
Metryczka:
  • autor – Ann M. Martin
  • okładka – Maeve Norton, Sumiti Collina
  • adaptacja okładki – Ewelina Malinowska
  • tłumacz – Małgorzata Masełko-Swędrak
  • wydawnictwo – Mamania

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci