Rummikub Classic
12+,  7+,  9+,  Gry planszowe i karciane

Rummikub Classic – recenzja gry

Uwielbiamy sięgać po klasyczne gry familijne. Ich ponadczasowość i uniwersalność są nie do przecenienia. Dziś chciałabym pokazać Wam jeden z takich właśnie klasyków, który łączy pokolenia i bawi bez względu na to, w jakim gronie do niego zasiądziecie. Zerknijcie do recenzji, w której gramy w Rummikub Classic.

Sprawa jest banalnie prosta. Na swoim stojaku macie 14 płytek i musicie się ich jak najszybciej pozbyć. Możecie to zrobić wykładając na stół grupy (czyli trzy lub cztery płytki z tym samym numerem w różnych kolorach) lub serie (co najmniej trzy płytki z kolejnymi numerami w tym samym kolorze). By jednak to zrobić najpierw musicie wyłożyć tzw. otwarcie, czyli zestawy płytek, dające razem co najmniej 30 punktów. Już to zrobiliście? No to teraz zaczyna się najlepsza zabawa!

Cała frajda w Rummikub polega na manipulowaniu płytkami, które są już na stole wyłożone. Rozdzielajcie, łączcie, przekładajcie płytki, a wszystko po to, by jak najszybciej pozbyć się tych, które macie zgromadzone na swoim stojaku. Nie możecie wykonać ruchu? Nic straconego – dobierzcie płytkę z banku i spróbujcie w następnej kolejce!

Rummikub Classic

Co lubię w Rummikub?

  • prostotę zasad – możecie je wytłumaczyć innym w dosłownie 5 minut,
  • trwałość elementów – płytek po prostu nie sposób uszkodzić,
  • możliwość gry w zasadzie wszędzie – w przeciwieństwie do karcianego remika, płytek nie zwieje wiatr, a i wyłożenie ich na nierównym terenie jest łatwiejsze,
  • rozwijająca mechanika – przy manipulacjach niejednokrotnie trzeba się nieźle nagłowić!
  • absolutna uniwersalność tytułu – gra jest idealna zarówno dla dzieci w wieku szkolnym jak i dla dorosłych,
  • przyjazne każdemu wydanie – forma płytek i kolory zdecydowanie bardziej dopasowują tytuł także do młodszych odbiorców, dla których klasyczne karty wydają się mało atrakcyjne.

Co bym zmieniła?

  • brak woreczka – być może pojawia się on w bardziej ekskluzywnych wydaniach gry (my mamy wersję Classic), ale byłoby to duże ułatwienie przy zabieraniu gry w podróż. Pudełko jest spore, otwiera się w transporcie, więc jeśli lubicie zabierać gry na wszelkiego rodzaju wycieczki, to może być minusem tego wydania.

Bez wątpienia Rummikub jest tytułem, który warto mieć w swojej domowej kolekcji. Jest to gra, która urzeknie każdego, od 7. do 107. roku życia. Proste zasady, stosunkowo krótka rozgrywka (jedna partia to około 15-20 minut, a możecie ich zagrać więcej, jeśli tylko chcecie – wtedy do zabawy włączacie punktowanie i bawicie się dłużej!), rozwijająca mechanika oraz świetne wykonanie to ogromne atuty tego tytułu. My chętnie po niego sięgamy i z serca polecamy go również Wam. Rumikub znajdziecie na TaniaKsiazka.pl

Rummikub Classic
Rummikub Classic

Metryczka:

M&M Ventures

Szukasz innych świetnych gier planszowych lub karcianych? Zajrzyj na TaniaKsiazka.pl


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci