Buziaczki i przytulaski. Słodka nauka liczenia od 1 do 10
Książki

Buziaczki i przytulaski. Słodka nauka liczenia od 1 do 10 – recenzja

Dziś pragnę pokazać Wam książkę dla najmłodszych, która jest najprawdopodobniej najsłodszą pozycją w naszej biblioteczce. Znajdziecie tu wszystko to, co uwielbiają dzieci oraz to, co bardzo cenią sobie dorośli – połączenie edukacyjnych treści, uroczych ilustracji, wieczornych rytuałów i dużej dawki czułości! Zresztą zobaczcie sami. Zapraszamy Was do recenzji kartonowej książeczki „Buziaczki i przytulaski. Słodka nauka liczenia od 1 do 10”.

Już na wstępie powiem, że jesteśmy rodziną, która uwielbia się przytulać. Na czułości i buziaki zawsze znajdziemy czas! Być może właśnie dlatego „Buziaki i przytulaski” są najbardziej wycałowaną książką w naszym domu, bowiem Mikołaj nie potrzebował specjalnej zachęty do okazywania czułości. Słowo „buziak” działa jak zaklęcie, więc bohaterowie tej krótkiej, kartonowej książeczki szybko zostali obdarowani przez naszego najmłodszego syna wszystkimi należnymi im całusami. Już spieszę z wyjaśnieniami dlaczego! Otóż na każdej stronie znajdziecie zaproszenie do okazania sobie czułości, w dodatku połączone z nauką liczenia. Najpierw raz mocno się przytulcie, a potem obdarujcie się nawzajem słodkimi uśmiechami. Następnie przyjdzie pora na trzy delikatne całuski. A co dalej? Dalej będzie już tylko czulej!

Buziaczki i przytulaski. Słodka nauka liczenia od 1 do 10
Buziaczki i przytulaski. Słodka nauka liczenia od 1 do 10
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Każda rozkładówka tej książki podzielona jest na dwie części. Na lewej stronie najdziecie poszczególne liczby od 1 do 10 przedstawione na kolorowym tle. Na prawej zaś czeka na Was śliczna ilustracja, na której bohaterowie książki zachęcają małych czytelników nie tylko do liczenia, ale także do podarowania najbliższym szczypty czułości. Co więcej, całość służyć będzie nie tylko przyjemnej edukacji, ale także wyciszeniu przed snem. Gdy już się wspólnie wybawicie, wyprzytulacie i wyłaskoczecie, przyjdzie pora na ostatnie przytulasy z książką, by razem z małpką, słoniem, żyrafą, lamą i pozostałymi zwierzątkami pójść… spać!

„Buziaczki i przytulaski. Słodka nauka liczenia od 1 do 10” to książka bardzo przyjemna. Cudne, kolorowe ilustracje, uroczy bohaterowie i czułe aktywności, do których zachęcać Was będzie autorka sprawią, że lektura tej nowości stanie się naprawdę pięknym, wieczornym (choć nie tylko!) rytuałem. U nas zabawa w liczenie całusów stała się świetnym sposobem na przetrwanie dalekich podróży w czasie urlopu, ale także miłym przepisem na wyciszenie się, gdy emocje w zabawie sięgały zenitu. Jestem pewna, że sprawdzi się ona w każdym domu jako cudowna droga do budowania więzi i poczucia bliskości.

Gorąco polecam „Buziaczki i przytulaski” każdemu maluchowi. My tę książkę po prostu uwielbiamy!

Buziaczki i przytulaski. Słodka nauka liczenia od 1 do 10
Buziaczki i przytulaski. Słodka nauka liczenia od 1 do 10
Metryczka:
  • autor i ilustrator – Nicola Slater
  • Wydawnictwo Babaryba

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *