W zgodzie z naturą. Dbam o przyrodę
Książki,  Łamigłówki,  Popularno-naukowe

W zgodzie z naturą. Dbam o przyrodę – recenzja

Bardzo lubimy książki aktywnościowe, zwłaszcza takie, które łączą w sobie przydatną wiedzę, interesujące ciekawostki oraz przeróżne zadania, krążące wokół ważnego tematu. Tym razem postanowiliśmy sięgnąć po nowe zeszyty edukacyjne od Wydawnictwa Zielona Sowa. Dziś chcielibyśmy pokazać Wam jeden z nich. Co kryje w sobie nowość „W zgodzie z naturą. Dbam o przyrodę”? Zerknijcie do naszej recenzji!

„W zgodzie z naturą. Dbam o przyrodę” to książka, kierowana do dzieci w wieku przedszkolnym. W środku znajdziecie propozycje wielu zadań i aktywności, powiązanych z ekologią. Które przekąski będą odpowiednie, by dokarmiać zimą łabędzie czy sikorki? Ile wody w ciągu dnia zużywamy na przygotowanie posiłków? Które opakowania są przyjazne środowisku? Każde ćwiczenie nie tylko zaprosi dzieci do poszerzenia wiedzy z zakresu ochrony środowiska, ale także będzie inspiracją do wielu proekologicznych aktywności. Macie ochotę założyć łąkę kwietną? Nas jednej ze stron znajdziecie listę roślin, które przyciągną owady zapylające. Chcecie pomóc zwierzętom zimą? Zbudujcie schronienie dla jeży! Prostą instrukcję wykonania takiego domku również znajdziecie na kartach tej książki!

Na stronach zeszytu znajdziecie zarówno garść ciekawostek, jak i wiele zadań i ćwiczeń. Dzieci będą miały okazję przeczytać tu między innymi o konsekwencjach ocieplenia klimatu i śladzie węglowym. Przyjrzą się także mieszkańcom Bałtyku oraz zwierzętom, które mogą żyć tuż obok nas, kryjąc się przed mieszkańcami miast pod osłoną nocy. Rozwiązując labirynty poznają zalety transportu miejskiego czy zbierania deszczówki, a sięgając po zadania z naklejkami przyjrzą się ekologicznym źródłom energii.

W zgodzie z naturą. Dbam o przyrodę
W zgodzie z naturą. Dbam o przyrodę
W zgodzie z naturą. Dbam o przyrodę
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Ćwiczenia z ekozabawami „W zgodzie z naturą. Dbam o przyrodę” są starannie przygotowane. Bardzo atrakcyjna szata graficzna, przyjemne rysunki i przejrzyście zredagowane treści z pewnością są dużym atutem tego tytułu. Dzieci zdecydowanie będą zachwycone naklejkami, dołączonymi do zeszytu. Są one bardzo kolorowe, dość wytrzymałe i świetnie przystosowane do małych rączek. Treści również są dobrze przemyślane. Ilość ciekawostek jest dobrze wyważona, a ich wybór bardzo trafiony. Dzięki temu łatwo będzie utrzymać uwagę małego odbiorcy, a przemieszanie przyrodniczej wiedzy z zadaniami będzie dla dzieci miłym urozmaiceniem w pracy z książką. Zastanawiam się jedynie, czy ćwiczenia nie będą zbyt proste dla odbiorców, do których wydawnictwo kieruje ten tytuł. Z tyłu okładki znajdziemy informację, iż zeszyt przeznaczony jest dla dzieci od 6. roku życia, zaś z większością proponowanych aktywności z powodzeniem poradzą sobie także młodsze przedszkolaki. Myślę, że brakuje tu ćwiczeń o troszkę wyższym poziomie trudności, choć z pewnością rekompensuje to wiedza, towarzysząca proponowanym ćwiczeniom.

Osobiście uważam, że zeszyt „W zgodzie z naturą. Dbam o przyrodę” jest wart uwagi. Możecie spróbować po niego sięgnąć z dziećmi już od 4-5-letnimi, choć niektóre merytoryczne treści mogą wymagać dodatkowych wyjaśnień ze strony rodzica. 6-latek z dużą łatwością będzie poruszał się po zebranych tu ekozabawach, choć zapewniam, że nie będzie się przy nich nudził. Choć szarady są proste, to ich walory edukacyjne są nie do przecenienia.

„W zgodzie z naturą. Dbam o przyrodę” znajdziecie na TaniaKsiazka.pl

W zgodzie z naturą. Dbam o przyrodę
W zgodzie z naturą. Dbam o przyrodę
W zgodzie z naturą. Dbam o przyrodę
Metryczka:
  • ilustrator – Ola Szpunar
  • Wydawnictwo Zielona Sowa

Jeśli szukacie innych bestsellerów dla dzieci koniecznie zajrzyjcie na stronę Taniaksiazka.pl


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *