Spytko Show. Gadając z rzeczami!
7+,  9+,  Książki

Spytko Show. Gadając z rzeczami! – recenzja

Prawdopodobnie każdy z nas ma na sumieniu jakieś zakupowe grzeszki. Przyznajcie, większość z nas ma w domu rzeczy, które kupił myśląc, że są mu niezbędne, by później użyć je raptem raz. Kto wie, może znajdą się i takie, których nie używaliśmy wcale? Adam Studziński postanowił dać takim niepotrzebnym rzeczom głos! Stworzył książkę, w której zachęcił kilka zapomnianych przedmiotów do zwierzeń. Co będą nam miały do powiedzenia? Zajrzyjcie razem z nami do książki „Spytko Show. Gadając z rzeczami!”, którą z dużą przyjemnością objęliśmy patronatem medialnym.

Uwaga, uwaga! Zaraz zaczyna się „Spytko Show”! Usiądźcie wygodnie, wyregulujcie odbiorniki i… obejrzyjcie krótki blok reklamowy. Czy poczuliście się, jakbyście oglądali jeden z popularnych kanałów telewizyjnych? Ileż to razy czekając na ulubiony program musieliśmy oglądać reklamy, ciągnące się niczym przysłowiowe flaki z olejem? Na szczęście w książce Adama Studzińskiego tuż po reklamie Szczęścioszopa możemy wrócić do programu. Prowadzący Spytko już czeka na swoich gości. Kogo poznacie w jego niezwykłym talk-show? Spytko zaprosił niezwykłych rozmówców. Porzucony w szufladzie telefon, raz założona bluzka, czerstwa bułka czy Kapitan Szmelc zasiądą w studiu telewizyjnym, by zabrać głos i dać nam, ludziom, do wiwatu!

Każdy z zaproszonych do programu gości podzieli się swoją historią. Dlaczego wyprodukowany w Chinach robot cieszy się, że trafi na wysypisko śmieci? Z jakiego powodu Bluzka ma tak napięte nerwy, że obawia się czy jej szwy to wytrzymają? I dlaczego Niespełnione Marzenie o Latawcu powinno dać nam do myślenia? Każdy z bohaterów „Spytko Show” ma nam coś do zarzucenia. Uleganie modzie czy nieprzemyślane zakupy to zaledwie dwa z wielu zachowań, za które planeta Ziemia powinna nam wlepić żółtą kartkę. Jeśli jesteście ciekawi jakie ekologiczne i ekonomiczne konsekwencje mają nasze złe decyzje zakupowe, to koniecznie sięgnijcie po książkę „Spytko Show. Gadając z rzeczami!”.

Spytko Show. Gadając z rzeczami!
Spytko Show. Gadając z rzeczami!
Spytko Show. Gadając z rzeczami!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

„Spytko Show. Gadając z rzeczami!” to świetna lektura dla starszych dzieci, która w niezwykły sposób przekaże im bardzo cenną wiedzę. Autor miał niezwykle ciekawy pomysł, by na kartach książki stworzyć… program telewizyjny! I o dziwo, wybrana przez Adama Studzińskiego forma jest naprawdę bardzo przekonywująca. Znajdziecie tu wciągające i pełne emocji (oraz humoru!) wywiady, bloki reklamowe, a nawet paski z wypowiedziami, nadesłanymi przez widzów. Zabawne rozmowy z zaproszonymi gośćmi oraz zaskakujące relacje plenerowe będą źródłem wielu ważnych informacji. Dlaczego przemysł odzieżowy jest źródłem wielu zanieczyszczeń środowiska? Jakie triki reklamowe stosują firmy, by zachęcić nas do zakupu nowych produktów? I dlaczego kupowanie lokalnych towarów jest zachowaniem proekologicznym? O tym wszystkim przeczytanie właśnie w „Spytko Show”.

To jednak ciągle nie koniec zaskakujących faktów o najnowszej książce Adama Studzińskiego. Gdy już poznamy niezwykłych bohaterów programu, przyjdzie czas na opinie niezależnych ekspertów. Co zrobić z niepotrzebnymi rzeczami? Alfred Wyrzucacz, Katarzyna Handelek, Paweł Oddajski i Joanna Amożebytak zachęcą czytelników do zastanowienia się nad optymalnymi rozwiązaniami. Czy stary model smartfona na pewno należy wyrzucić? Co zrobić z niepotrzebnymi ubraniami? I gdzie powinniśmy składować elektrośmieci? „Spytko Show” pomoże Wam znaleźć odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań!

„Spytko Show. Gadając z rzeczami!” to fantastyczna książka! Świetny humor, błyskotliwe dialogi, karykaturalne reklamy i debaty ekspertów zaproszą młodych czytelników do refleksji i aktywnego wręcz uczestnictwa w dyskusji. Co jednak najważniejsze, autor porusza w tekście wiele naprawdę istotnych kwestii. Program Spytka będzie świetną okazją do zastanowienia się nad tym jak ogromny wpływ na losy naszej planety mają… nasze zakupy.

Gorąco polecam „Spytko Show. Gadając z rzeczami!” wszystkim czytelnikom od 7. roku życia. Oryginalna forma, wciągająca treść, która z humorem i lekkością porusza bardzo ważne tematy, a także zabawne ilustracje Dariusza Wanata sprawiają, że książkę Adama Studzińskiego czyta się z wielką przyjemnością. Przede wszystkim jednak jest to lektura, która pomoże od najmłodszych lat kształtować w młodych ludziach odpowiedzialne podejście do zakupów. My z pewnością będziemy do tej książki wracać!

Spytko Show. Gadając z rzeczami!
Spytko Show. Gadając z rzeczami!
Spytko Show. Gadając z rzeczami!
Spytko Show. Gadając z rzeczami!
Metryczka:
  • autor – Adam Studziński
  • ilustrator – Dariusz Wanat
  • wydawnictwo – Dreams

Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci