Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie
5+,  7+,  9+,  Książki

Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie – recenzja

Z pewnością się ze mną zgodzicie – ludzkość prawdopodobnie nigdy wcześniej nie generowała tak ogromnej ilości śmieci jak obecnie. Niestety jest to problem niezauważany przez wielu z nas. Duża część społeczeństwa przestaje myśleć o odpadkach w momencie, w którym wyrzuci je do odpowiedniego kontenera. Na szczęście są takie książki jak „Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie”, które pokazują dzieciom jak wielka odpowiedzialność za losy naszej planety spoczywa właśnie na nas! Zajrzyjcie razem z nami do tej bardzo wartościowej, proekologicznej lektury od wydawnictwa Babaryba.

Dlaczego wyrzucamy o wiele więcej śmieci niż ludzie żyjący 100 lat temu? Jak to możliwe, że niektóre śmieci trafiają do muzeum? Co mówią o nas odpadki, które wyrzucamy? I przede wszystkim – dlaczego śmieci są tak ogromnym problemem? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy właśnie w książce „Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie”. Jest to jednak lektura, w której znajdziemy także wiele innych informacji. Przeczytamy w niej o ogromnej wyspie, odkrytej na Pacyfiku w 1997r. Dowiemy się również co dzieje się z poszczególnymi rodzajami odpadów po tym, jak wyrzucimy je do kontenerów.

W tej pouczającej lekturze nie zabraknie także wielu ciekawostek z przeróżnych zakątków świata! Autorka książki „Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie” zabierze Was między innymi do Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszka rodzina, która swoje śmieci, wytworzone w ciągu całego roku zmieści w… SŁOIKU! Czytelnicy przeniosą się także do krajów, gdzie nie istnieje regularny wywóz śmieci, a odpady można znaleźć tam dosłownie wszędzie. Będziecie też mieli okazję sprawdzić, w którym kraju wyjmowanie śmieci z kontenerów jest uznawane za kradzież!

Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie
Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Ponieważ Babaryba słynie ze swoich proekologicznych tytułów, w tej książce również nie mogło zabraknąć dbałości o środowisko naturalne. Czego nauczymy się z najciekawszej książki o śmieciach? Autorka wytłumaczy czytelnikom na czym polega recykling i składowanie poszczególnych rodzajów odpadów. Pokaże także dzieciom gdzie leży problem nadmiernego wytwarzania śmieci. A co najważniejsze, zaprosi nas do wspólnej pracy nad ograniczeniem ilości generowanych odpadów! Sięgnijcie koniecznie po książkę „Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie” i przekonajcie się sami, co możemy zrobić, by zadbać o naszą planetę!

Osobiście jestem zachwycona książką Gerdy Raidt. Wartościowy, pełen ciekawych faktów tekst oraz świetne ilustracje sprawiają, że jest to lektura nie tylko pouczająca, ale także bardzo przyjemna w odbiorze. To bardzo ważne z punktu widzenia młodego odbiorcy, by wartościowa treść szła w parze z atrakcyjnym przekazem. Tu znajdziecie świetne połączenie przyjemnego z pożytecznym!

Gorąco polecamy książkę „Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie” wszystkim czytelnikom od 6. roku życia.

Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie
Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie
Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie
Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie
Metryczka:
  • autor – Gerda Raidt
  • tłumacz – Katarzyna Szajowska
  • wydawnictwo – Babaryba
Szukacie innych proekologicznych książek od wydawnictwa Babaryba? Zajrzyjcie koniecznie tu:

Woda – źródło życia – recenzja

Ocieplenie klimatu – recenzja


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci