po co nam ta szkoła?
12+,  7+,  9+,  Książki

Po co nam ta szkoła? – recenzja

Całkiem niedawno pokazywaliśmy Wam dwie świetne książki z cyklu „Leon pyta”. Opowiadają one o przygodach Leona, ucznia szkoły podstawowej, który nie boi się zadawać dorosłym trudnych pytań. W poprzednich częściach upewniał się on czy istnieje Wróżka Zębuszka oraz sprawdzał skąd się biorą dzieci. Teraz Leon wraz z kolegami i koleżankami z klasy spróbuje odpowiedzieć na pytanie „Po co nam ta szkoła?”. Zajrzyjcie razem z nami do tej zabawnej książki.

Są takie dni, kiedy nic tak nie psuje poranka jak myśl, że trzeba wstać do szkoły. Zwłaszcza, gdy od samego rana dorośli ciągle czegoś chcą. Uczesz się, umyj zęby, ubierz się, zjedz śniadanie. Leon zaczyna się bić z myślami, czy coś by się stało, gdyby tego wszystkiego nie zrobił? No i w ogóle to po co ta szkoła?! Gdy Leon siada w szkolnej ławce można odnieść wrażenie, że los spłatał mu figla. Dlaczego? Na lekcji Pani Ponurska wraz z Panią Dyrektor oznajmia klasie, że mają przygotować projekt pod tytułem „Szkoła marzeń”. Cóż za ironia!

Gdy Leon wraz z kolegami i koleżankami z klasy zaczyna pracować nad projektem, na jaw wychodzi kilka ciekawych faktów. Otóż okazuje się, że wielu dorosłych dobrze wspomina szkołę! Oczywiście, są pewne wyjątki, jednak zdecydowana większość rodziców mówi o szkole z pewnym sentymentem. Jak to możliwe? Sięgnijcie po książkę „Po co nam ta szkoła?” i sprawdźcie, co takiego odkrył tym razem Leon w swoich wnikliwych rozmowach z dorosłymi.

po co nam ta szkoła?
po co nam ta szkoła?
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

„Po co nam ta szkoła?” to kolejna bardzo zabawna, a jednocześnie skłaniająca do refleksji książka Marty Milewskiej. Szkolny projekt, o którym przeczytamy w najnowszych przygodach Leona, będzie początkiem wielu ciekawych odkryć. Grupa klasowych znajomych wspólnie z Leonem zgłębi historię powstania szkoły, co doprowadzi ich do zaskakującego wniosku. Okaże się bowiem, że współczesna szkoła nie jest wcale tak straszna, jak im się z początku wydawało. Co więcej, w rozmowach z rodzicami odkryją, że wspominają oni szkołę całkiem nieźle.

Co ważne, młodzi czytelnicy zobaczą, jak bardzo inspirujące dla Leona i jego przyjaciół były rozmowy z dorosłymi. Wnioski, które wyciągnęli bohaterowie oraz stworzona przez nich szkoła marzeń będą naprawdę interesujące! Co więcej, książka „Po co nam ta szkoła?” w pewien sposób nawiązuje do sytuacji, z którą mierzyliśmy się w pandemicznej rzeczywistości. Nie zdradzę jednak więcej – musicie przekonać się sami! Możecie być jednak pewni, że będzie to bardzo ciekawa i podnosząca na duchu historia!

Gorąco polecam książkę „Po co nam ta szkoła?” wszystkim dzieciom od 6. roku życia. Jest to świetne połączenie wciągającej fabuły, zabawnych obrazków oraz przemyśleń, które z pewnością będą bliskie niejednemu z nas (bez względu na wiek).

po co nam ta szkoła?
po co nam ta szkoła?
po co nam ta szkoła?
Metryczka:
  • autor – Marta H. Milewska
  • ilustrator – Anka Wiklińska
  • wydawnictwo – Tatarak
Zainteresowała Cię ta książka? Zajrzyj koniecznie tu:

Czy wróżka zębuszka istnieje? – recenzja

Skąd się biorą dzieci? – recenzja


Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *