Bajki logopedyczne misia API (2-4 lat)
2+,  3+,  Książki

Bajki logopedyczne misia API (2-4 lat) – recenzja

Szukacie książek, które pomogą Wam w ćwiczeniach logopedycznych? A może potrzebujecie lektury, która pomoże Wam sprawdzić, czy mowa Waszego malucha rozwija się prawidłowo? Wydawnictwo GREG stworzyło „Bajki logopedyczne misia API (2-4 lat)”, które mają za zadanie połączyć zabawę i ćwiczenia narządu mowy. Zajrzyjcie razem z nami do tej ciekawej książki i poznajcie misia API, dla którego gimnastyka buzi i języka to pestka!

Miś API to uroczy niedźwiadek, który (podobnie jak pewien bardzo sławny wielbiciel miodku) jest ogromnym łasuchem! API opowie dzieciom jak mija mu dzień. Namówi maluchy, by towarzyszyły mu przy pobudce i porannej toalecie. Pokaże także małym czytelnikom co jada na śniadanie oraz jak spędza czas na dworze w zależności od tego jaką mamy porę roku. API wspólnie z dziećmi przyrządzi podwieczorek oraz przygotuje się do snu. Jestem pewna, że przygoda z małym misiem będzie dla dzieci świetną zabawą. Nawet nie zauważą, że w czasie lektury wykonają całą masę… ćwiczeń logopedycznych!

Bajki logopedyczne misia API (2-4 lat)
Bajki logopedyczne misia API (2-4 lat)
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

„Bajki logopedyczne misia API (2-4 lat)” to książka, która łączy wspólne czytanie i zabawę z ćwiczeniami narządu mowy. W każdym opowiadaniu znajdziecie przeróżne ćwiczenia logopedyczne (mimiczne, fonacyjne, oddechowe, słowno-ruchowe i wiele innych). Każda rozkładówka to inna przygoda misia API, której towarzyszyć będą aktywności, przygotowujące do artykulacji poszczególnych głosek bądź ćwiczące mięśnie, zaangażowane w poprawną wymowę. Zacznijmy jednak od początku!

Na pierwszych stronach znajdziecie krótką instrukcję, tłumaczącą jak należy korzystać z książki. Autorzy zapoznają rodziców ze wskazówkami, które znajdują się na marginesach stron. Pomogą one poprawnie wykonać ćwiczenia, proponowane przez misia API oraz podpowiedzą jak uatrakcyjnić lekturę maluchom. Niezastąpiony w tym będzie miś, którego kartonową pacynkę znajdziecie na końcu książki! Pomoże on animować opowieść i zachęci dzieci do wykonywania ćwiczeń.

Przyznam, że „Bajki logopedyczne misia API (2-4 lat)” to ciekawa propozycja dla maluchów. W tekście znajdziecie mnóstwo wytłuszczonych onomatopei, które powtarzane razem z dzieckiem pozwolą sprawdzić rozwój mowy i ocenić poprawność wymowy poszczególnych głosek. Propozycje zabawnej gimnastyki narządu mowy, połączone z animacją pacynki i śmiesznymi opowiadaniami sprawią, że ćwiczenia logopedyczne będą dla dzieci dużą przyjemnością! Jeśli macie problem z namówieniem dzieci to ćwiczeń z logopedą lub szukacie kreatywnego sposobu na pracę z poprawnością wymowy to przygody misia API będą dla Was idealne.

Bajki logopedyczne misia API (2-4 lat)

Na koniec wspomnę, że same opowiadania są dość proste, a przy tym ciekawe i różnorodne. Zawierają krótkie zdania i sporo powtórzeń, co pozwoli najmłodszym dzieciom odnaleźć się w fabule i ułatwi ćwiczenia mowy. Nie ukrywam jednak, że w kilku miejscach historii coś mi „zgrzytnęło”. Możliwe, że się czepiam, ale wolałabym, żeby miś API nie mówił, że marchewka, ziemniaki czy szpinak są FUJ. Wielu rodziców ma problem z namówieniem dzieci do jedzenia warzyw i taki przykład od bohatera książeczki nie jest dobrym wzorcem. Nie urzekły mnie również końcowe opowiadaniach, których zadaniem było utrwalenie głosek. Ich fabuła jakoś się nie klei, choć akurat w tym przypadku głównym zamysłem autorek było nagromadzenie w jednym miejscu wielu wyrazów, ćwiczących poprawną wymowę trudniejszych głosek.

Niemniej, biorąc pod uwagę całość książki uważam, że jest to naprawdę wartościowa lektura! Opowiadania pełne są wyrazów dźwiękonaśladowczych, które dzieci chętnie powtarzają. Są one najprostszym sposobem na ćwiczenie wymowy. Ciekawe propozycje gimnastyki oraz zabaw logopedycznych urozmaicą ćwiczenia i zachęcą dzieci do doskonalenia artykulacji. Zachęcam do sięgnięcia po książkę „Bajki logopedyczne misia API (2-4 lat)” każdego rodzica, który szuka sposobu na odczarowanie ćwiczeń logopedycznych!

Będzie to lektura odpowiednia dla dzieci w wieku od 2. do 4. lat. Jeśli szukacie ćwiczeń logopedycznych dla starszych dzieci, sięgnijcie po „Bajki logopedyczne misia API (4-6 lat)”. Już wkrótce pokażemy Wam tę nowość od wydawnictwa GREG!

Bajki logopedyczne misia API (2-4 lat)
Bajki logopedyczne misia API (2-4 lat)
Bajki logopedyczne misia API (2-4 lat)
Bajki logopedyczne misia API (2-4 lat)
Metryczka:
  • autor – Agata Kalina i Maria Szyfter
  • ilustracje – Artur Gulewicz
  • wydawnictwo – GREG
Zapraszamy na Czytelnicze Podwórko! Znajdziesz nas również na Facebooku!
Czytelnicze Podwórko - recenzje książek dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *