Głosuj na prezydenta! Kogo wybiora zwierzęta?
3+,  5+,  7+,  Książki,  Picturebooki

Głosuj na prezydenta! Kogo wybiorą zwierzęta? – recenzja

Taka okazja zdarza się dokładnie raz na 5 lat! I chyba każdy się ze mną zgodzi – wybory prezydenckie to ważna sprawa. Pamiętam, że jako dziecko uwielbiałam chodzić z Rodzicami na głosowania. Często był to też początek długiej listy pytań. Po co są wybory? Kto to jest prezydent? Dlaczego głosy wrzucamy do urny? Czemu służy kampania wyborcza? Nie jest łatwo rozmawiać o polityce z dziećmi, dlatego warto sięgnąć po nowość od wydawnictwa Dwukropek! „Głosuj na prezydenta! Kogo wybiorą zwierzęta?” to fenomenalna książka, która z ogromnym humorem mówi o kwestiach ważnych, czyli o demokracji! Zapraszamy do recenzji.

Lew jest królem – o tym wie każde dziecko! Jednak czy oby na pewno jest dobrym władcą? Gdy lew z naszej opowieści wybudował sobie basen, przez co pozbawił innych mieszkańców lasu dostępu do wody, musiało dojść do buntu! Zwierzęta postanowiły sprzeciwić się decyzji króla i urządziły … manifestację. Lew pozostał jednak obojętny na niezadowolenie swoich podwładnych. Co można zrobić w takiej sytuacji? Sowa wpadła na świetny pomysł – stwierdziła, że w lesie ustanowią demokrację i wybiorą prezydenta. Zwierzęta do zadania podeszły bardzo poważnie, ustaliły zasady kampanii wyborczej oraz samych wyborów. Każdy mógł kandydować! Jakie zwierzęta zdecydowały się zgłosić swoją kandydaturę? W czasie kampanii zaprezentowali się lew, małpa, kobra i leniwiec. Kogo natomiast wybiorą zwierzęta? Sięgnijcie po książkę i zobaczcie sami!

Głosuj na prezydenta! Kogo wybiora zwierzęta?
Głosuj na prezydenta! Kogo wybiora zwierzęta?

„Głosuj na prezydenta! Kogo wybiorą zwierzęta?” to niezwykle wartościowa książka! Bardzo ciekawa i zabawna opowieść pomoże dzieciom zrozumieć jak przebiegają wybory i dlaczego są takie ważne. Ale na tym nie koniec! Mali czytelnicy dowiedzą się także czym jest nieuczciwa konkurencja, a w oparciu o prezentacje poszczególnych kandydatów będą mogły same zdecydować, kto według nich powinien zostać prezydentem. Jest to rewelacyjny sposób na rozpoczęcie rozmowy o zaletach (i wadach) demokracji, bądź o tym czym według dziecka powinien się charakteryzować jego idealny kandydat na prezydenta. Z resztą sama książka powstała właśnie dzięki dzieciom! W czasie pracy nad tą historią autorzy zorganizowali pięć spotkań z dziećmi, w czasie których powstali bohaterowie książki. Spotkanie także zakończyło się wyborami, a wynik głosowania poznacie właśnie czytając „Głosuj na prezydenta!”.

Dopełnieniem książki są świetne ilustracje! Fantastycznie oddają one emocje zwierząt na każdym etapie historii. Razem z wartościową, a jednocześnie humorystyczną treścią, która uczy szacunku i odpowiedzialności tworzą one książkę, którą czyta się z ogromną przyjemnością. Polecamy „Głosuj na prezydenta! Kogo wybiorą zwierzęta?” dzieciom już od 3. roku życia.

Głosuj na prezydenta! Kogo wybiora zwierzęta?
Zasady wyborów
Głosuj na prezydenta! Kogo wybiora zwierzęta?
Kandydat - Leniwiec
Metryczka
  • autor – Andre Rodrigues, Larissa Ribeiro, Paula Desgualdo, Pedro Markun (i dzieci)
  • ilustrator – Estúdio Rebimboca
  • tłumacz – Paweł Nęcka
  • wydawnictwo – Dwukropek