Zrób sobie komiks
12+,  7+,  9+,  Komiks,  Kreatywne,  Książki

Zrób sobie komiks. Zostań superbohaterem – recenzja

Lubicie komiksy? Cenicie sobie kreatywne spędzanie wolnego czasu? W takim razie „Zrób sobie komiks. Zostań superbohaterem” to coś dla Was! Jest to nowość od Wydawnictwa Znak Emotikon, której autorami są rysownik Robert Trojanowski oraz scenarzysta i dziennikarz Piotr Kasiński. W książce tej nie znajdziecie jednak klasycznego komiksu! Będziecie współtworzyli opowieść razem z jego autorami. Zajrzyjcie razem z nami do tej zabawnej i jakże kreatywnej książki!

„Zrób sobie komiks. Zostań superbohaterem” aż kipi od ciekawych pomysłów na zabawę rysunkiem! Znajdziecie tu ponad 250 stron, na których dzieci będą mogły rysować, pisać, tworzyć scenariusze, wycinać, mazać i robić wszystko, co pozwoli im stworzyć jedyną i niepowtarzalną (bo własną!) historię obrazkową.

Zrób sobie komiks. Zostań superbohaterem.

Co konkretnie dzieci będą robić razem z Pikiem i Robim – głównymi bohaterami książki? Z radością uchylimy Wam rąbka tajemnicy poszczególnych rozdziałów!

Wstęp

Na początku stworzycie własną Legitymację Ministerstwa Komiksu. Jest to naprawdę poważna sprawa! Wymaga podpisu, odcisku palca, a nawet odcisku nosa! Oczywiście jako współautor opowieści obowiązkowo musicie także złożyć swój autograf i stworzyć swoją komiksową podobiznę. Zrobione? Jesteście więc gotowi do dalszej zabawy!

Miejsce na Twój autograf

Wpadamy do komiksu

Razem z Pikiem i Robim odwiedzicie Dziki Komiks. Poznacie tam Śwymki, czyli Świnki, które powstały z komiksowych dymków. Sprawdzicie też, czy ołówek łaskocze kartkę w czasie rysowania. Spróbujecie też znaleźć wyjście z komiksu – a nie będzie to wcale takie łatwe!

Zrób sobie komiks. Zostań superbohaterem.
Dziki komiks

Komiksowa klasówka

Po pierwszej przygodzie z komiksem czas na sprawdzian wiedzy! Przekonajcie się, czy wiecie:

 • ile rysunków potrzeba, by stworzyć komiks
 • jak się nazywa komiks japoński
 • co to onomatopeja
 • do czego służą poszczególne rodzaje dymków
 • jak się nazywa osoba odpowiedzialna za pokrywanie ołówka tuszem.
Zrób sobie komiks. Zostań superbohaterem.

Kto nosi majtki na spodniach

Jest to oczywiście rozdział o… superbohaterach! Stworzycie własnych bohaterów, różne projekty peleryn, a także dowiecie się jaka postać historyczna zainspirowała Jerrego Siegel’a i Joe Shuster’a do stworzenia opowieści o Supermanie! Wymyślicie także imię dla całkiem nowego Superbohatera.

Zostań superbohaterem
Zostań superbohaterem

Komiks polski

W 2019r. komiks polski obchodził swoje setne urodziny. Autorzy nie mogli przejść obok tego faktu obojętnie! W książce znajdziecie obrazkową historię polskiego komiksu. Dowiecie się m.in. jakie dwie słynne postacie z polskich komiksów były dziełem wypadku przy pracy! Wiecie o kogo chodzi? Zdradzę, że jedną z nich był nie kto inny jak Tytus z dzieła najsłynniejszego polskiego rysownika – Papcia Chmiela! Będzie mieli też okazję do stworzenia własnych bohaterów z plam i bazgrołów.

Zrób sobie komiks. Zostań superbohaterem.

Ćwiczenia i zabawy komiksowe

W kolejnych rozdziałach znajdziecie mnóstwo przeróżnych ćwiczeń, zabaw i inspiracji komiksowych. Nauczycie się też jak napisać scenariusz do komiksu oraz dowiecie się kto wchodzi w skład zespołu komiksowego. Każda strona tej części to zaproszenie do kreatywnej aktywności. Będziecie mogli m.in.:

 • narysować emocje na twarzach bohaterów, które będą odpowiadać historiom przedstawionym w dymkach
 • przemienić komiksowe dymki w zwierzaki (pamiętacie Śwymki?)
 • stworzyć własny scenariusz
 • wcielić się w rolę poszczególnych członków zespołu komiksowego (będziecie także mogli zaprosić do zabawy znajomych!)
 • zamienić komiksowe dymki w modne fryzury dla bohaterów komiksu
 • przemienić Małego Księcia w Superbohatera.
Zrób sobie komiks. Zostań superbohaterem.
Dymki

„Zrób sobie komiks. Zostań superbohaterem” to świetna zabawa na każdej stronie! Jest to rewelacyjny sposób na pobudzenie kreatywności i uruchomienie wyobraźni. Nieszablonowe myślenie, ciekawe pomysły, oryginalne zadania oraz świetna kreska Roberta Trojanowskiego czynią z książki „Zrób sobie komiks. Zostań superbohaterem” świetną przygodę w świecie historii obrazkowych.

Gorąco polecamy tę książkę każdemu od 7. roku życia. Dorośli również będą się przy niej świetnie bawić!

Dymki
Zrób sobie komiks. Zostań superbohaterem.
Zrób sobie komiks. Zostań superbohaterem.
Metryczka
 • autor – Piotr Kasiński
 • ilustrator – Robert Trojanowski
 • wydawnictwo – Znak Emotikon